Ben..., Gurbetçi Anne

Kaybetmeler haftası 1/3

Geçen hafta kaybetmelere doyamadım.

Ayın konumundan mıdır nedir bilmiyorum neye el attıysam batırdım.

3 günün olaylarını tek tek anlatacağım önce pazartesiden başlayayım.

Ehliyet sınavından kaldım! Hem de o kadar saçma bir şekilde kaldım ki

Bizim ehliyetimiz Almanya’da 6 ay geçerli. 6 ay sonra hakkınızı kaybediyorsunuz. Eğer Alman ehliyetinizi yoksa ehliyetiniz hiç olmamış gibi işlem yapılıyor.

Benim ehliyeti almam baya gecikti. O da başka bir konu da neyse….

Yazılı sınavdan geçtim…. pratik için dersler aldım…ve ayın 3ünde, pratik sınavı için tarih aldık. Şimdi nasıl kaldığımı anlatıyorum.

Yokuş aşağı bir dar yol düşünün. Bu bir ara yol. Yolun sonu anayola bağlanıyor. Anayola girmeden tam 1 arabalık mesafe geride park eden bir araç var. Yolun sol tarafında. Sınavı yapan hoca benden o aracın arkasına paralel park etmemi istedi. Güzelce kurallara uygun şekilde sinyalimi verdim. Omuz bakışı vs yaptım. Sorunsuz şekilde paralel parkı yaptım. Sonra hoca, park yerinden çıkıp hemen bir arabalık mesafeden sonra başlayan anayoldan sola dönmemi istedi. Sinyaller…omuz bakışı vs park yerinden çıktım. Düz gittim sola sinyal ve dönüp girdim yola devam ettim. Sorun burada oldu. Park ettiğimde önümde olan arabanın önünde 1 araçlık boş ver var demiştim ya, park yerinden çıktıktan sonra o boş yere girip sonra sola dönmem gerekiyormuş. Ben düz gittiğim için, anayoldan gelen bir başka araç benim çıkmakta olduğum ara yola girerse burun buruna gelirmişiz ve ben bu şekilde trafiği tehlikeye atmışım.

Sorun buydu! Haklı bulabilirsiniz veya gıcıklık yapmışlar diyebilirsiniz neticede sınavdan kaldım. 2 hafta sonra yeniden gireceğim. Çok can sıkıcı bir durum çünkü hava gerçekten çok soğuk ve İpek’i kreşe yürüyerek götürüyorum. Ben yürümeyi çok seviyorum ama çocukları üşütmekten korkuyorum ve araba öylece bana bakıyor. Gıcık bir durum.

Bu geçen hafta yaşadığım ilk basiretsizlikti. Ciddi moralim bozuldu ama ne yapayım yani!… Bir de bir şey öğrendim. Benim gibi uzun süredir araba kullanan kişileri sınavda daha bir zorluyorlarmış. Çünkü bizde oturmuş-öğrenilmiş yanlışlar oluyormuş. Bakış açısı bu yöndeymiş.

Bir sonraki sınavda umarım alırım. Zaten tüm bu ehliyet süreci çok can sıkıcı!

Yarın diğer basiretsizliğimi anlatacağım.

Şimdilik öpüyorum sizi

Yağmurlu manzaramı, tam şu anı paylaşmak istiyorum gökyüzü çok güzel

20181210_164115

Reklamlar

“Kaybetmeler haftası 1/3” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s