Bakımlı hatun, Gurbetçi Anne

Almanya’da saç kestirmek mi? Oh naynnnnn

Saçlarımın doğum sonrasında dökülmesini zaten bekliyordum. İpek’ten sonra ön kısımlarım biraz kelleşmişti. Sonra yerine yenileri çıkıyor ama bu dökülme dönemi biraz can sıkıcı. Bu sefer tomar tomar dökülmesini beklemeden, dökülmeye başladığında gidip kestirdim. Aman Allahım! Türkiye’de ennnn kötü kuaför dahi bu kadar kötü kesemezdi!

Doğum sonrası saç dökülmesini önlemek hkk yazım için tık tık!

Tavsiye üzerine gittiğim kuaför, şehir merkezinde belediyenin karşısında falan yani öyle dandirik bir şey de değil… güya! gittim kestirmeye…. bir kere saçımı ıslatmadı. Sadece spreyle uçlarını fıs fıs su sıktı. Sonra bana ne tarafa ayırdığımı sordu. Ben de sola ayırıyorum zaten gösterdim. Saçımı sola ayırdı ve kalıp şeklinde kesti. Yani bildiğin o düz taranmış haliyle kesti. Enseden başladı sağa doğru ilerledi. Yine enseye döndü sola doğru ilerledi. Sonra bana bitti dedi. Şaka sandım ve güldüm 🙂 Çünkü detay kesim yok yani 5 yaşında İpek nasıl kesecekse aynen öyle kesti. Sol tarafa yatık olarak duran saçı aldım sağ tarafa attım tabii ki uzun uzun bir sürü saç çıkıntısı var dedim bunlar ne olacak? dedi ki ama sen sol tarafa ayırıyorum dedin. Ok tatlım benim öyle ayırıyorum ama kafam kalıp gibi sürekli öyle mi kalacak hiç oynatmayacak mıyım! Kesinlikle düzeltmedi ya var mı böyle bir şey!. Bildiğin yamuk saçla hayatıma devam ettim. İyi ki çok aşırı kısa değil de toplanabiliyor. Kreşte sohbet ettiğim annelerin hepsi dedi ki git kız, nazik olma. Ya paramı geri ver ya da bunu düzelt de dediler ama gerçekten o gerginliği istemiyorum bu 1, düzelteceğim derken daha kısa ve daha beter yapmasından korkuyorum bu da 2. Çünkü o da nihayetinde, şu kızın kafasını tavuk gibi yapayım diye düşünerek kesmedi. Elinden gelen bu olduğu için sonuç bu oldu! İbretlik görseli paylaşıyorum. Söyleyin bana hangi kuaför bir saçı böyle keser!

20181127_134751

Türkiye’den Almanya’ya kuaförlerin gelip de accccayip paralar kazandığını duymuştum yeminle çok ama çok hak ediyorlar.

Büyük konuşmayayım ama sanıyorum bir daha asla Almanya’da saç kestirmem. Çok önerilen kuaför bunu yapıyorsa mahalle arası yerler nasıl yapıyordur acaba?

Sevgiler, neşeyle kalın

Reklamlar

“Almanya’da saç kestirmek mi? Oh naynnnnn” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s