Bebek-cocuk bakimi, İki Çocuklu Anne

İki Çocukla Sabah Evden Çıkmak

life with kids

İpek kreşe başladığından beri her sabah belirli bir saatte 1 aylık bebekle birlikte evden çıkmamız gerekiyor. Baba kişisi bizden önce evden çıktığı için bu koşuşturma içerisinde bulunmuyor. Tüm kaos bende.

Şimdiiiiii bebekle çıkmanın şöyle bir zorluğu var. Bebek o saatte uyuyor olursa kalbiniz paramparça oluyor çünkü o uyurken ben de uyuyabilirdim diye hayıflanıyorsunuz. Bunu düşünmemeyi öğrendim.

Sonraaaaa bebek uyandığında aç olacak. Bu durumda ev halkından bi yarım saat daha erken kalkıp süt sağıyorum. Böylece basitçe anne sütü vermiş oluyorum. Direk emzirmenin yerini tutmaz ama….

Eğer hiç uyanmazsa anne sütü besin değerini kaybediyor diye sinir oluyorsunuz o da diğer konu.

Diğer taraftan 5 yaşın hazırlanma durumuna bakalım. Mutlaka seçtiğiniz kıyafetlerden en az bir parçaya itiraz edecek o Allahın emri. Söylenecek mızlanacak küsecek falan falan… Siz bebeğin + kendinizin hazırlığı ile uğraşırken bir de ona laf anlatmaya çalışacaksınız.

Yani bizim evde sabahlar tam bir kaos. Kreşin kahvaltı saati 9 gibi olduğu için evden çıkmadan ılık süt içirmek istiyorum mesela. Henüz daha tek 1 sabah bile sütün hazır dediğimde geliyorum annecim deyip koşa koşa içtiğini görmedim. O süt ya azdır ya çok ya fazla sıcaktır ya soğuk. Bunların hiçbiri yoksa bardağı beğenmemiştir.

Bazen sadece ve sadece kendimi dışarı atmak istiyorum fenalık geliyor. Yine de İpek’in ensesine çökmeden sabah sabah moralini bozmadan halletmeye çalışıyorum.

Daha bu sabah, İnci’yi emzirirken İpek’e odasına doğru seslendim giyindin mi diye sordum geliyorum geliyorum dedi bana. Gittim yanına bir baktım ki pijamalarıyla oturmuş barbie oynuyor.

Çok sıkışınca koridora çıkıp tren kalkıyor yetişin diyorum. O zaman tazı gibi hazırlanmaya başlıyor. Bu taktik iyi bakalım şimdilik.

Bir keresinde de o kadar oyalandı ki… uyardım uyardım totosunu kıpırdatmıyor. Hazırlandım çektim kapıyı çıktım evden. Şok oldu. Sokak kapısını öyle bir açması var ki! Bunun etkili olduğunu düşünüyorum. Fakat iyi ki bana demedi “anne sen neyin kafasını yaşıyorsun sabah sabah bensiz kreşe mi gideceksin”

Yaniiiii sabahları bebek+çocuk ile evden çıkmak her gün ayrı bir macera. İyi ki gittiği kreş. İlk okulda napacaz acaba 😀

 

Reklamlar

“İki Çocukla Sabah Evden Çıkmak” için 2 yorum

  1. MEhrhabala Eda hanım sadece siz o durumda değilsiniz merak etmeyin ben de aynı o şekil devam ettim 3 sene şimdi iki ilkokullu bir de ana okuluna giden 3 çocuk ve ben bir de eşim oluyor genelde hep geçiktiği için işe maalesef ben de sinirden patlıyorum .en stresli vaktim sabah herşey hazır olsa bile mızmızlanmalar hiç bitmiyor

    Beğen

    1. Tabi canım. Siz ful organize olsanız bile onlarda arıza çıkıyor. Ben de dişlerini fırçala gel diyorum mesela, sesi çıkmıyor gidip bakıyorum oturmuş bebek oynuyor 🙄

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s