Bebek-cocuk bakimi, Gurbetçi Anne, Miniklerle gezme 👣

Ah bu festivaller!

Buraya taşındığımızdan beri festival kovalaya kovalaya…. inanılmaz eğlenceli oluyor.

Geçen hafta çarşamba günü kreş tatildi, hava da çok güneşliydi İpek’le hadi İnci’yi de toplarlayıp çıkalım dedik. UBahn (metro/tren) e atlayıp Stuttgart merkezi olan König Strasse’ye gittik. Anam! Ne görelim festivalin ortasına düştük.

Festivallerde ne oluyor? Aslında ne festivali olduğuna göre değişse de genelde lunapark kıvamında binmeli atlamalı coşmalı yerler oluyor. Büyük/küçük insanlar onlarla eğleniyor. Bira satan büfeler, sokak yemekler satan büfeler, şekerlemeciler vs oluyor.

Bu zamana kadar gittiklerimiz içerisinde adı da zaten çocuk festivali olan ve İpek ile arkadaşlarımızın kızı Duru’nun söke söke ayrıldıkları yer harikaydı. Logo çadırından tutun da baloncular bilmem ne çocukları hayallerini süsleyecek onlarca stand vardı.

Eğer Almanya’da bir festivale gidecekseniz, festivalin çocuk günü var ise ona denk getirmenizi tavsiye ederim. Hem içen ve dağıtmak için orada bulunan profil olmuyor hem de o günlerde/saatlerde çocuklar aletlere indirimli biniyor. Çocuksuz iseniz öğleden sonra 2-3’ten sonra gitmenizi tavsiye ederim. O zaman dağıtıp eğlenmeye gelmiş profil doluşmaya başlıyor.

Bu arada bir şeyi özellikle söyleme ihtiyacı hissettim. İçen dağıtan falan dedim ama ben en son festivale geçtiğimiz cumartesi günü 7 haftalık inci ve 5 yaşındaki İpek ile gittim. Ve deli kalabalık vardı. Hiçbir olumsuzluk yaşamadım. İnsanlar son derece saygılılar kimse sarhoş oldu diye sizi rahatsız etmiyor veya çocuğunuzu bulundurmak istemeyeceğiniz bir ortam yaratmıyor. Elinde birasıyla yanımıza gelip İnciye bakıp çok tatlı diyenler de oldu. Kimse sizi rahatsız etmiyor ama kendisine zararı olup fazla alkolden yere düşenleri kaldırmak üzere habire ambulans geliyor 🙂 Yere düşenleri toplayıp götürüyorlar 🙂

Ben gittiğim festival vs onları hep instagram hesabımda detaylı paylaşıyorum. Oraya gelebilirsiniz 🙂 Profilim kapalı çünkü saçma sapan zihniyetleri süzmek istiyorum. Ama biz birbirimizi biliyoruz nasılsa, gelin beklerim 🙂

Kocaman sevgiler

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s