Ben..., Gurbetçi Anne

Bu da kabusa dönen başka bir doğum hikayesi

Benim rutin kontrollerimi yapan kadın doğumcu, doğum başladığında öyle çıkıp hastaneye gitmeyin önce bi telefon açın yer var mı gelebilir miyim diye sorun dediğinde, vallahi de billahi de saçmaladığını ve abarttığını düşünmüştüm.

Anlatacağım hikayeyi dinledikten sonra tüm o düşüncemi yutuyorum.

Benim doktorum suziciğim, bana 4 farklı hastane adı verdi. Bunları aramam için sıraya da soktu. Hatta ve hatta bu sırayı erken doğum riskim de olduğu için 37. Haftadan önce ve sonra doğum başlaması senaryosuna göre 2şerli gruplara bile böldü 😀

Tekrar söylüyorum o zamanlar gereksiz iş yaptığını düşünüyordum. Bana göre neticede hastanedir ne olursan ol doğum yapmak üzere olan birine kusura bakma tatlım başka kapıya demezler…. düşüncesindeydim.

Hastanede bizim hemen yan odada Hintli bir çift ilk bebeklerinin doğumu sebebiyle kalıyordu. Kafeteryada eşler tanışmış ve uzuuuunca muhabbet etmişler. Hatta onlar da bize komşu denecek kadar yakın bir noktada oturuyormuş falan… neyse

Muhabbet tutunca onun eşi elinde bi kutu çikolatayla bizin odaya geldi. Nası tatlı bir kadın konuştukça konuştuk.

Doğum hikayelerini aynen aktarıyorum.

Benimle aynı gece kadının doğumu başlıyor. Bunlar benim listemde 3. Sırada olan hastaneye çıkıp gidiyorlar. Onunki planlı sezaryen yani direk ameliyata girmesi gerek. Hastane demez mi ameliyathaneler dolu kusura bakmayın. Tam o sırada hastaneye helikopter anbulans geliyor. Bütün acil personeli ayakta. Işıklar sesler… kadın beni doğuma alın diye söyleniyor hasyane ayyyynen kusura bakma tatlım diyor. Ve bizim neticede gittiğimiz hastaneye gitmesini öneriyor. Bu sefer diyorlar ki ambulans verin o zaman biraz meseafe de var yani iki hastane arasında. Yok diyolar ambulans veremeyiz. Gerek yok!

Bunlar karı koca zaten yıllarca süren tedavi sonucu elde ettikleri bebeklerini arabada doğurma korkusuyla bizim hastaneye varıyorlar. Kadın yaşadığı stresten 9 defa doğurmuş zaten.

Böyle anlatınca 2 sn sürüyor ama gerçekten yaşadığınızı düşünün!

Benim suziciğim hiç abartmamış demek ki, ben de onu dinleyip aramıştım valla hastaneyi, gel dediler de öyle gittim.

Ammmaaaannnnn hastane işleri her türlü zor arkadaş!

Sevgiler, neşeyle kalın, doktorların sözünü dinleyin 😉

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s