Gurbetçi Anne, Miniklerle gezme 👣

Max-Eyth-See

20180531_132237Pazar günleri ve resmi tatillerde tüm ülkenin hayalet şehre dönmesine hala alışamadım. Pazar demek gezme tozma demek – idi bizim için ama bu memlekette restoranlar ve benzinciler dışında hiçbir açık yer yok.

Dün yine resmi tatildi. Şöyle içimizin açılacağı bir yere gidelim dedik. Google’ladık ve evimize yaklaşık yarım saat mesafede bir göl olduğunu gördük. Çıktık gittik.

Gölün etrafı ağaçlık yemyeşil. Kendimize kocaman bir ağaç bulduk, piknik sandalyelerimizle ağacın dibine çöktük. Göle baka baka ailecek takıldık. Zaman ilerledikçe hem aşırı sıcak bastı (özellikle bana) hem de çok kalabalık oldu ve mangalcı tiplerin dumanından hoşlanmadım, kalktık.

Tam biz eve geldik yağmur başladı. o kadar sıcaktı ki yağması iyi oldu. 7. ayının sonlarında bir hamile olarak 22 derece üstü bana direk 30 derece hissi veriyor ve inanılmaz bunalıyorum. Neyse

20180531_142159

Max-eyth-see’ye gidip ne yapabilirsiniz? Bir kere gidiyorsanız kesinlikle kafanızda piknik konseptiyle gidin. Yayılıp yiyip içip uzuuun uzzuuuuun takılacağınızı düşünün. Dünden tecrübemle azıcık erken gidin ki büyük bir ağaç gölgesi kapabilin 🙂 Kimse gelip dibinize çökmez o açıdan rahat olabilirsiniz. Hava size göre uygun ise, göl kenarında yürüyüş yapabilirsiniz. Benim için fazla sıcaktı. İsterseniz kayıkla göl üzerinde gezebilirsiniz. Gölde yüzmek yasak, haberiniz olsun. Bir de restoran var ama büyük bir beklentiniz olmasın. İçerisi sıcak, küçük ve kalabalıktı. Siz ağaç gölgenizde takılmaya devam edin 🙂 Ama şunu yapabilirsiniz, gidip restorandan soğuk bira veya dondurma alıp gölgenize geri dönebilirsiniz. Ailecek yarım gün yayıla yayıla temiz havanın tadını çıkarırsınız.

Stuttgartta olup da yarım günlük boşluğu olanlara göz ve ruh dinlendirmesi konseptinde bir aktivite olarak tavsiye edebilirim. Tabii ki her ağaçlık yerde olduğu gibi karıncalar sinekler vs var. Elbette ki var. Sorun şu ki benim zilli inanılmaz korkak bu tür şeylere karşı. 3-4 defa çığlık çığlığa üstünü silkeledi. Etraftakiler bize baktı tabii  o kadar sessiz sakin ortamda avazı çıktığı kadar bağıran bir çocuk duyunca. Yapacak bir şey yok. Üstünü silkeledik ettik. Sonra bana sıcak da bastığı için kalktık işte. Yine gider miyim? Kesinlikle 🙂 ama biraz daha bulutlu havada ve bira içebileceğim bir zamanda 🙂

Max-eyth-see için bir link bağlıyorum, dileyen dolaşabilir TIK TIK 

20180531_133409

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s