Bebek-cocuk bakimi, Gurbetçi Anne

Sen asıl kendine doktor buldun mu jınım?

20180519_150211[1]

Buldum

Hem buldum hem bulmadım

Yani bir doktor buldum ve randevu aldım ve özel sağlık sigortam olmasına rağmen (randevularda özel sigortalılara öncelik varmış) bana verdikleri randevu tarihi 14 Haziran 🙂 şaka yapmıyorum. Ve ben bu randevuyu 2 hafta önce aldım 🙂

Bulamadım da diyebiliriz çünkü henüz doktorun yüzünü görmedim yani acil bir durumda veya bir sorum olduğunda arayabileceğim bir doktorum yok şuan için.

Ama Meltem Hanım var. En son İstanbul’da vedalaşırken beni çooook rahatlatan şeyler söylemişti. Bir şeyler ters giderse oraya gittin diye değil zaten olacağı varmış da ondan olmuş dedi. Üçüncü dünya ülkesine gitmiyorsun Avrupa’nın göbeğine gidiyorsun eminim çok iyi hekimlere denk geleceksin dedi. Sonraaaaa beni her zaman arayabilirsin mail yazabilirsin, kafana ne takılırsa konuşabiliriz dedi. İkinci bir fikir için de arayabilirsin dedi. İçine sinmezse atlar uçağa gelirsin biz kucağına veririz bebişini sonra geri gidersin dedi. Şimdi tam da Meltem Hn ‘dan bahsederken kendisini nasıl bulduğumu anlatayım da gözü kapalı şekilde Almanya daha iyi her açıdan iyi algısını biraz yıkayım.

İpek’e hamileliğimi zaten bekliyorduk, günüm geçince evde test yapmıştık ve pozitif çıkmıştı. Bunu yaptığımızda çarşamba günüydü. Aman dedik bir doktor görmeden ailelerimize bir şey söylemeyelim. Cep telefonumu elime aldım, John Hopkins’in call center’ını aradım ve bu cumartesi sabah saatlerinde hangi doktor müsait ise ondan randevu almak istiyoum dedim. Şansıma kim çıkarsa….Randevuyu hemen aldım. Almanya’da  3 günde bir yerden randevu alabileceğimi hiç  sanmıyorum. Neyse neticede Cumartesi sabah 9’da Meltem Hn ile tanışmış oldum. İyi ki de onunla çakışmış yolum, koşullar değişmemiş olsaydı ikinciyi de onunla birlikte doğurmayı çok isterdim. Bu kadar yazdıktan sonra anladım ki burada Meltem Hn’ı en az annem kadar özlemekteyim. Yokluğunu hissetmekteyim. Ama yapacak bir şey yok. 14’ünde tanışacağım doktor da belki çok şekerdir. Belki de değildir…. Aslında çok da önemli değil çünkü doğum yapacağım hastane başka, benim kontrollerimi yapacak bu doktor başka. Çünkü buradaki sistem bu! Yani benim için 14ünde tanışacağım kadındoğumcuyu sevmek-sevmemek çok da dert değil. Zaten doğum hastanesine gittiğimde şansıma hangi ebe ve nöbetçi doktor düşerse doğumu onlarla yapacağım ki onlar da yabancı zaten benim için. Yani tamamen şansımın kollarında bu iş.

O zaman ne diyoruz?

Güç benimle olsun 😀

 

Bu kadar kulağını çınlattım Meltem Hn’ın sayfasına link bağlayayım. TIK TIK

Reklamlar

“Sen asıl kendine doktor buldun mu jınım?” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s