Bebek-cocuk bakimi

Kreşte Aile Katılımı

Yaklaşık 5 yıllık annelik deneyimim sonucunda kendimden çok emin olduğum bir şey varsa o da bu kreş katılımları, anne günleri vs vs olayları hiçbir şekilde benlik değil! Sıram geldiğinde kreşin taleplerini tamamen “görev” olarak kabullenip o görevi layığıyla tamamlamaya odaklanıyorum.

Bu sene, geçen yıldan tecrübeyle, öyle fantastik olaylara girmedim. Çünkü geçen sene gerçek anlamda nasıl ter döktüğümü çok net hatırlıyorum. Bu sene de öğretmenine “çocuklara kitap okutacağım ben” dedim. Kendimden emin bir sesle konuşunca öğretmeni itiraz edemedi 🙂 Ve çocuklara kitap okudum. Elim de boş gitmedim. Bir gün öncesinde Epicik ile birlikte kurabiye yaptık. Onları götürdüm, kuzulara ikram ettim. İpek’le birlikte sizin için yaptık deyince İpek’in gururlu ifadesi çok şekerdi 🙂

Ne okudum? Mutsuz Kedi Dila isimli bir kitabı okudum. Tüm isteklerini ağlayarak ve huysuzlanarak dile getiren bir kedinin arkadaşları tarafından bir süre sonra ciddiye alınmamaya başladığını anlatan basit dilli kısa komik bir kitap. Çocuklar da sevdi kitabı.

dila

 

Sonra soru cevap kısmına geldik. Bana kişisel olarak soru sordular. Birkaç ciddi sorudan sonra, mesleğim gibi…. çocukların el kaldırıp söz hakkı aldığında konuştukları şeyler şuna döndü “biliyor musun ben hergün gemiyle tatile gidiyorum” bir diğeri söz alıp “biliyor musun ben metroya bindim” vs vs 🙂 Oğlanlardan biri bana “ama sen çok güzelsin” dedi ben de ona “sen de gerçek bir centilmensin” dedim 😀

Kazasız belasız atlattık 🙂

Çocuklar bana sarıldı ben de onlara sarıldım. Aileleri rahatsız olmasın diye öpmedim. Fotoğraflar çektirdik, kurabiye yedik. Ben onlara teşekkür ettim onlar da bana teşekkür ettiler ve bu seneki aile katılımını da tamamlamış oldum.

Çocuğuma sordum, memnun kaldın mı dedim. Evet dedi 🙂

Benim için olay bitmiştir, görev tamam

Teşekkürler, iyi günler 😀 😀 😀

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s