İki Çocuklu Anne

İkinci Çocuk Mu!

2017’nin son haftalarında öğrendiğim gibi, varlığına henüz adapte olamadan sıkıntılarına söylenmeye başladığım bir hadise! Yaştan mı bilmiyorum, ilk hamileliğime göre bulantısı, huy değişikliği, depresyonu, endişesi çok çok daha yoğun geçti. Bugün 17+4 haftalık olarak yeni yeni rahatlıyorum ve hamileliğim hakkında konuşmaya istekli hissediyorum kendimi.

İkinci hamileliğin çok daha rahat geçtiğini duyduk hep ama benim için öyle olmadı. İpek’te yaşamadığım boyutlarda klasik hamilelik sıkıntılarını zirvesinde ve ziyadesiyle deneyimledim. Bir anda tüm hayatım, keyiflerim, beni ben yapan herşey elimden gitti. Örgü (amigurumi) öremez oldum. Kahveden tiksinmeye başladım. Kitap okuyamıyordum, insanlarla konuşamıyordum, çalışamadım ve bütün gün taş taşımış gibi yorgunluktan bitmiş halde sadece yatıyordum. Koşmak falan rüyalarda kaldı. Ağrılar, ağlamalar, midede yanma/şişkinlik vs vs….Şikayet hakkımı kullandıysam gelelim bugüne.

Bugün, çok ama çok mutluyum çünkü artık o depresif ve “dünyadan tiksiniyorum” ruh halini geçmişte bıraktım. Eski Eda’yı yavaş yavaş tekrar buluyorum. Ama yavaş yavaş 🙂 Hala koşamıyorum sanırım doğum yapıp toparlanana kadar da koşamam ama olsun en azından yürüyüş yapabiliyorum. Kitap okuyabiliyorum. Ağrılarım bitti ve artık hiç ağlamıyorum 🙂 En güzeli de minik bebişi hissediyorum. Ufak ufak. Bence hamileliğin ennnn güzel tarafı onu hissetmek 🙂 Cuma günü ayva tatlısı yedim, benimki bir coştu 🙂 O kadar karanlık günlerden sonra pozitif bir ruh haliyle miniği hissetmek paha biçilemez.

Demek ki ilk hamileliğim ne kadar enerjik ve pozitif geçtiyse bunu da bu şekilde yaşayacakmışım. İki hamileliğim arasında bu kadar fark olunca herkes cinsiyetin farklı olacağını tahmin etti. O kadar ki ben- emindirm erkek olduğuna. Ve hatta birkaç da erkek kıyafeti aldım çocuğuma… ama gel gör kiiiiii iki kız annesi olacağım inşallah. İki kız güzel ya ben çok mutluyum. Ergenlikte falan didişirker ama bizim gibi 30+ yaşlarda birbirlerine can yoldaşı olurlar. İki kız güzel 🙂 İnşallah sağlıkla onların didişmelerini de yazarım size.

Epicik nasıl peki? Epi Hanım’a ilk söylediğimizde inanmadı. Hayır yok öyle bir şey dedi 🙂 Bana şaka yapıyorsunuz dedi. Sonradan 2-3 saat sonra sorular sormaya başladı. Her sorusuna basşt ve net cevaplar verdik. Sonra karnıma baktı. Biraz şişlik vardı ama bebekten ziyade midemde aşşşırı hazımsızlık ve şişkinlik sorunu yaşadığım için karnım  vardı ama neyse. Sonra fikre alıştı ve sevindi. Takip eden günlerde bana yapışık gezdi. Birlikte uyumak, dışarıda yürürken bile sarılarak dolaşmak istedi. Kalbini hiç kırmadım ama o fenalık basan ruh hali içinde biraz zorladım. Birkaç gün sonra dengeyi buldu. Şuan heyecanlı ve hevesli gözüküyor. Umarım böyle devam eder….

Bende havadisler böyle 🙂 Bakalım iki çocuklu hayat nasıl bir şey olacak! Birlikte göreceğiz 😀

Sevgiler, neşeyle kalın ❤

 

 

Reklamlar

“İkinci Çocuk Mu!” için 4 yorum

  1. Epicik’e yapmadığınız kalmadı bir de üstüne kardeş mi yapıyorsunuz? Siz nasıl insanlarsınız? Çok ayıp 🙂 :p

    (Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin, ikisininde hayırlı evlat olması temennisiyle)

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s