Bebek-cocuk bakimi, Ev düzeni

Çocuğum duşa girmiyor (+3)

images (1)

 

Bazen düşünüyorum da, bu bebeler sanki yapmaları gereken şeylere ayak diretmeye programlanmış gibiler. Sebze ye çocuğum YOK SEYMEM, kendi yatağında uyu evladım YOK ÜRYAMA ÖRÜMCEK GELİYOR banyo yap kızım YOK BEN ISLANMAK İSTEMEM

3 yaş üstü bebesi olan anneler burada mı? Yoksa sizde durum farklı mı? Kolayca dediklerinizi yapan ve kabul eden bi çocuğunuz varsa vallahi hayranınızım ama sanıyorum çoğunluk öyle değil! Bizim evde önce bir itiraz etmek şart!

Herrrrrrrşey için değil ama banyo için bir çözüm buldum. Şöyle bir oyun kurdum. Dedim ki İpek’çik gel biz seninle deniz kızları olalım. Kendine bir denizkızı ismi bul. Dedi ki benim adım Pırıltı. Ok dedim benim için de bir isim bul. Dedi ki senin adın da Avakado Kız olsun (artık avakado yedirmek için nasıl takla atıyorsam) Ok dedim benim adım da Avadako Kız. Bak dedim biz seninle şelaleye gideceğiz. Kuyruklarımızı ve parlayan saçlarımızı temizleyeceğiz tamam mı? Gözleri parladı. Sonra biz denizkızı formunda duşa girdik. VARAN 1! Mıyklamadan duşa girdi. Sonra ayaklarımızı üst üste koyup oturduk ve arada ayaklarımızı salladık. Neden? Çünkü unuttunuz herhalde bizim kuyruklarımız var, onları sallıyoruz tabiiki de 😀

Saçlarımızı sihirli iksirle yıkayarak güneş ışığında parlamalarını sağladık. VARAN 2! Zırlamadan saçları yıkadım.

Sonra banyo lifini tüüüüm vücudumuzda gezdirdik çünkü onun üzerinde pırıltı tozu vardı. VARAN 3! Huysuzlanmadan tüm vücudu yıkadım.

Sonra şelalenin şifalı suyunda tamamen durulandık. VARAN 4! yanıyorum – üşüyorum sıkıldım – ellerim buruştu demeden duruladım.

Yaaaaaa ben de bu banyo işini çözdüm yaaaa hahahahahaaa!!!!!

Yalnız uyarayım. Çocuğu paketleyip banyodan çıkartır çıkartmaz büyüyü bozmayın. Giyinirken falan da denizkızı kafasında takılmaya devam edin. Yoksa bir sonraki sefere heveslenmiyor. Ve en önemli şey! Sadece banyo zamanı deniz kızı olabileceğinizi söyleyin. Hem oyun normalleşmez hem de banyoya gitme sorunu geri gelmez.

Erkek anneleri siz de kendinize uyarlayın bunu. Artık kahraman mı olursunuz, denizlerde kaptan mı olursunuz…. uydurun işte.

Bir şey daha! Görev olarak değil, gerçekten oyun olarak yapın. Ben 33 yaşımdayım ve akan suyun altında 4 yaşında kızımla kendimi şelalede şarkı söyleyen deniz kızlarıymışız gibi hayal etmekten utanmıyorum, çekinmiyorum. Benim annem de keşke zamanında benimle böyle oynasaydı. Çok değerli anlar. Çocukların nasıl havaya girdiklerine, gözlerinin içinin nasıl güldüğüne inanamazsınız.

Masal gibi bir haftasonu diliyorum size, neşeyle kalın

Reklamlar

“Çocuğum duşa girmiyor (+3)” için 2 yorum

  1. Çocuğunuza yemek yedirirken de böyle oyunlar oynarsanız,yemekleri sebzeyi mesela süsleyerek renkli bir sunumla onu daha cazip hale getirirseniz ve mümkün olduğu mertebe onun aç olduğu saate denk getirirseniz daha iştahlı yiyebilir. Banyo oyunu da güzel olmuş tebrik ederim 😊

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s