Okuyan anne

Tek fark şans

Geçen hafta Epicik ile arabadayız. Botlarını fırlattı çıkardı çünkü huyu bu. Buralar da çok soğuk. Diyorum ki şimdi giy biraz araba ısınınca çıkarırsın falan. O sırada kırmızı ışıkta durduk. Yol kenarında yaşları farklı farklı çocuklar. Yanlarında biraz daha büyükçe bir “abla” ama bana sorsan o da çocuk. Bi arkadaki kendi çocuğumu düşündüm bir de o havada terlikle dolaşan akranlarını. Kalbim milyonlarca parçaya ayrıldı o çıplak ayaklara bakınca. Aralarında tek fark doğdukları aile, fark sadece şans.

Benim gibi anne-çocuk üzerine blog yazan başka arkadaşlarıma da geldiğini bildiğim ayni ihtiyaç talepleri oluyor. Başkalarına yardım etmek/etmemek kişisel bir şey. Herkesin kendi vicdanı ile alakalı bir şey. Beni hiç ilgilendirmez. Bu yazım, yardım etmek isteyip de neyi nasıl yapacağını bilemeyenlere, emin olamayanlara.

Geçen hafta çocuk gelişimi uzmanı arkadaşımla birlikteydim ve Mert Fırat’ın önderliğinde kurulan ihtiyaç haritası konusunda kendisinin Mert Bey ile bir grup yemeğinde uzun uzun konuştuğunu öğrendim. Kendisi ikna olduğu gibi anlattıkları beni de ikna etti. Mantık şöyle. Yardım yapmak isteyen gönderiyor, yardıma ihtiyacı olan talep ediyor. Talep edene ihtiyacı ulaşıyor. Size sitenin linkini bırakıyorum. Zamanınız olunca incelersiniz

İhtiyaç Haritası 

Aslında konu şöyle açıldı. Benim bu arkadaşımın eli kolu teeee fizanlara çocuklara çeşitli yardımlar için uzanır. Bu işleri iyi bilir. Bana blog vesilesiyle gelen yardım taleplerine, nasıl yapabilirim, bunu danıştım kendisine. Çünkü çok üzülerek yazıyorum ki şu da oldu. Çocuğuna oyuncak isteyen birisi, internetten alıp gönderdiğimiz paketli oyuncakları sattı. Herkes böyle mi? ASLA! ASLA! ASLA!

Ama eğer benim gibi destek/yardım/çocuklar lafları karşısında kan akışınız hızlanıyorsa, yapmak istediğiniz yardımı bu şekilde de yapabilirsiniz.

Harika bir hafta diliyorum hepimize

Epiciğin talebi üzerine elmalı kurabiye yaptım az önce

Yarına onun tarifi var

Öptüm sizi, neşeyle kalın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s