Miniklerle gezme 👣

Bir AVM kazası

20180125_141356

Merhabalar

Bugün size, birkaç hafta önce başımızdan geçen ve başımıza gelene kadar da tehlikesini fark etmediğim bir olaydan bahsedeceğim.

Direk söylüyorum. İpek’in ayakkabısının bağcığı yürüyen merdivenin köşesine sıkıştı. Ve eğer ben elimdeki herşeyi yere atıp tüm gücümle çocuğun ayakkabısını ayağından çıkartmasaydım ayak bileği rahatlıkla kırılırdı.

Nasıl korktum anlatamam.

Sinemadan çıktık, lay lay lom dolanıyoruz. Elimde çanta var poşetler var falan. İpek de yanımda, yürüyen merdivenlerden aşağıya inmekteyiz. Fakat İpek öyle put gibi durmuyor tabi kıpırdanıyor. Klasik çocuk işte dötünde kurt var kıpırdanmaları. Derken bi bağırdı. Baktım yürüyen merdivenin kenarı bunun ayağını çekiyor. Allah’tan da aptallık gelmedi üstüme hızlı davrandım. Elimdekileri attım ve tüm gücümle ayakkabısını çıkarttım. Tabii insanlar saniyesinde müdahale etmeye başladılar. Birisi çantalarımı aldı birisi bağırdı ki merdiveni durdursunlar. Merdiven durmadı ama biz aşağıya indiğimizde İpek tek ayağı çoraplı deli gibi ağlıyordu. Diyorum ki acıdı da mı ağlıyorsun korktun diye mi. Çünkü ben de bileğini çok sert çektim biliyorum. Sonra allahtan acımıyor dedi de rahatladım. Birisi çocuğun ayakkabısını getirdi verdi, sağ olsun. Çekip almışlar herhalde. Ama çocuğu sakinleştirmem biraz zaman aldı. Çok korktu yazık ya.

20180125_141401_001

Diyeceğim o ki, o yürüyen merdivenlerde köşelerden biraz uzak tutun çocukları bizim başımıza geldi ve hafif atlattık. Aklınızda olsun

Sevgiler, neşeyle kalın…

Reklamlar

“Bir AVM kazası” için 6 yorum

  1. Çok geçmiş olsun 🙏 Yazının başında sevgili İpek’i kurtardığınızı anladım ama yine de tüm yazıyı korkarak okudum. Tekrarı olmasın inşallah 💐

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s