Ben...

Ben yaptım siz de yapın!

Bu bahsedeceğim olay aslında geçen hafta oldu ama yazmak bugüne kaldı

Epi’yi kreşe  ben götürüp getiriyorum biliyorsunuz; kreş yolu üzerinde inşaat ve yol yapımı falan filan olduğu için belediye geçici yollar açtı  yani çok rahat bir yol değil biraz kaos.

Neyse bu yoldan her sabah ve her öğleden sonra aracımla geçiyorum. Geçen hafta bir kreş servisi önüme kırdı çünkü biliyorsunuz bir milim öne geçince bu erkek sürücülerin boyları uzuyor. Neyse önüme kırdı ben durdum geçti önüme fakat benim sol tarafımdan önüme doğru geçerken servis aracının önünde yani ön koltuğunda İpek kadar 3 tane çocuğun oturduğunu gördüm. Kan beynime sıçradı! Sen 3-4 yaşlarında çocukları nasıl üst üste öne oturtursun nasıl! Servisin iki yanına koccccaman yazılmış kreşin adı vardı. Elimin altında zaten cep telefonumdan çat çektim plakasını. Eve girer girmez google’ladım kreşi. Hemen aradım. Müdürle görüşmek istedim henüz gelmemiş. Saatin 10 olmasını bekledim. Aradım tekrar, dedim böyle böyle. Çocuklar öndeydi. Benim de aynı yaşta çocuğum var. Kabul edilebilir bir durum değil bu! Müdüre Hanım da benimle aynı duyguları paylaştı. Hemen uyarılacağını söyledi. Bir de korkuttum dedim ki ben her sabah o yoldan geçiyorum çoğunlukla bu servisle denk geliyoruz. Her seferinde bakacağım içine, aynı olayı görürsem, sizi değil beyaz masayı arayacağım. Beyaz masanın telefon numarası zaten okul servislerinin arkasında yazıyor. Zorunlu olarak!

Bu noktada beyaz masanın ne olduğunu açmak istiyorum. 153 numarasından ulaşarak belediye ile ilgili her türlü şikayetinizi iletebilirsiniz. E-mail veya dilekçe yoluyla da iletişim kurabilirsiniz.

Eğer Beyaz Masa’dan başka bir alternatif arıyorsanız, ilçe milli eğitim müdürlüğü ile de iletişime geçebilirsiniz. Özellikle kreşler konusunda son dönemde daha da sıkı denetimler olduğunu ben en azından Kartal ve Maltepe (İstanbul) ilçeleri için biliyorum. Beklediğiniz özenli yaklaşımı alacağınıza inanıyorum.

Ben bir kere daha görürsem buradan size sözüm olsun saniyesinde beyaz masayı arayacağım.

Çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz gerçekten, o kuzuların anne-babaları da özel kreşe verdik, güvenilir bir yer diye içleri rahattır. Kuzular önce Allaha sonra da bize, hepimize emanet. Göz yumarsak yine olur, neler oluyor hem de Allah korusun. Arada keyiflerini bozmak gerek, cidden bak!

İşte böyle

Ben yaptım, siz de yapın, lütfen ama lütfen yapın!

Sevgiler

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s