Miniklerle gezme 👣

7+ ya uymak lazımmış

indir

Dün harika bir filme gittik Epi’cikle.

İstanbul’da fena yağmur vardı gene. Ev karanlık falan böyle bir darlandım. İyi hadi dedim çıkalım. Gittiğimiz film, “Balerin ve Afacan Mucit”

Film çok çok güzeldi, ben de son derece keyifle izledim. Yetimhanede kalan iki çocuk kaçıp Paris’e gidiyorlar. İkisinin de ayrı ayrı hayalleri var ama biz tabii esas karakterimizin balerin olmak üzere yolculuğunu izliyoruz.

Filmden çıktık, benimki yetimhanenin ne olduğunu sordu anlattım. Kötü bir şey anlatmak istemedim aslında çok da sempatik hale de getirmedim ama film çıkışında ben de yetimhaneye gitmek istiyorum diye ağlıyordu.

O geçti bu sefer bale okuluna gitmek için ağlamaya başladı. Tüm akşam bize bale hareketleri yaptı, yani … bir takım hareketler işte onları bale diye izleyeceksin fazla kurcalamayacaksın 😀

Film gerçekten çok güzeldi. DVD’si çıksın eve alırım yani o kadar severek izledim.

Fakaaaatttt, filme verilen 7+ sınırına saygı duymak lazımmış. Yurttan kaçma sahneleri benimkine biraz fazla geldi. Korktu, gözlerini kapattım falan filan….Sonra bir de tam olarak ifade edilmese de zengin+yakışıklı çocuk ile fakir ama dünya tatlısı çocuk arasında kalan esas kız durumu vardı. Çocuk filmlerinde bu kavramların olması bana “gereksiz” geliyor.

Neticede harika filmdi, Epi’cikle yağmurlu bir çarşamba gününde koyun koyuna uyanıp uzuuuuunnnn bir kahvaltıdan sonra lay lay lom koşturmadan sinemaya gitmek, çıkışında mağaza gezmek, kahve içerek film hakkında konuşmak falan benim için 3 ay öncesinde HAYAL idi.

O değil de 25 Ağustosta minionları bekliyorum ben. Esas ona hastayım. Bayılıyorum…

Size, mutfaktaki minik balkonumdan, yağmuru izlediğim ve duyduğum yerden, sağımda duran Türk kahvem ile bu keyifli sabahtan şu görselle hoşçakal diyorum

images

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s