Bebek-cocuk bakimi, Miniklerle gezme 👣

Aile içi VIP kartı

Ben bu maaile tatilin neticesinde anladım ki aile içerisinde “kaldırıver şu bulaşıkları” statüsünden “yavrum otur sen” statüsüne terfinin tek bir geçiş kartı var o da torun !

Torunu kucaklarına verdiğin gibi “çayları doldur bakınma” dan “yavrum sen otur çocuğu da bana ver rahat bir çay iç” e geçiş yapıyorsun.

Bu böyle devam eder mi çocuk büyüdükçe geçer mi bilmiyorum ama enfes bir keyif halindeydim tatil boyunca. Annem oynamayı bıraktı teyzem başladı, o bıraktı eniştem aldı, o bıraktı bu sefer kuzenler devir aldı. Masa hazırlama-toplama seanslarında normalde annem gözlerini belertir böyle kalk bakınma öyle iki işin ucundan tut diye ateş saçardı. Şimdi “sen önce çocuğunu doyur otur yavrum oturun getiriyorum yemeğini şimdi” der hale geldi pessssss. Benim annem ki cadı gibi sivri törpülenmiş tırnaklarını gösterdiği anda kanım çekilirdi, toruna batmasın diye o tırnaklar kökünden kesilmiş halde geldi tatile. Pesssss!!!! Pesss!!!!

Neyse iyi tarafından bakalım. Mükemmel sefa günleri geçirdim. Öğlen uykuları uyudum. Kitap okudum. Youtube video’larının dibine vurdum ve ben bunları yaparken çocuğum ya dalından meyve sebze topluyordu, ya kedi veya köpekle oynuyordu ya da bir şekilde birileriyle bir türlü oyunlar oynuyordu.

Tabii ki her güzel şeyin sonu vardır. Beni de şimdi anne topuzumla ilgileneceğim dağ gibi çamaşır bekler.

Evime döndüm ya, artık daha sık görüşürüz 😉

Sevgiler, neşeniz heeeeeppppp daim olsun 🙂

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s