Bebek-cocuk bakimi

Çare, parklarda !

IMG_20170720_165801_363

 

4. günümüz itibariyle Epi’cikle zamanımızı daha verimli geçirmenin yolunu yavaş yavaş çözüyorum. Özellikle salı günü çocuk kişisiyle evde boğulacak gibi olduktan sonra….

Bir kere şunu netleştirelim, anne çocuğu yönlendirmeyince çocuk anayı yönetmeye çalışıyor

Yani şöyle, sen ana kişisi olarak “hadi sahile gidiyoruz, parka çıkıyoruz, hamur oynuyoruz” demezsen o senin yakana yapışıp en uygunsuz zamanda en alakasız şeyi istiyor.

20170719_125543

Dün mesela yine gafil avlandım ki bisikleeettttt bisikleeeeeeeeeet diye tutturdu. Bahsettiği bisiklet bizim anne çocuk bisikletimiz ve kendisi sadece etrafına bakıp rüzgarın tadını çıkarırken beni iki-iki buçuk saat kadar bisiklet sürdürdü. Bisiklet sürmekten canım çıkmıştı ki pelite girdim orda da park var. Oradayken bebe kişisinin, çocukların arasında kendini kaybettiğini fark edince İŞTE dedim! Çocuk, arkadaş arıyor ve bu sabah gözüm pek, sırtım dik güne başladım. Bu çocuğu parka bahçelere salmam gerektiğini niye daha önce düşünemedim!

Bu sabah kontrolü tamamen ele almış haldeydim. Kahvaltıda yine komşuculuk oynayarak yedirmek istediğim herşeyi kakaladım ✅ sonra kreşteki gibi ders yapıyoruz dedim ve dayadım önüne aktivite kitabını hadi çocuğum çiziyoruz boyuyoruz dedim. Hem çocuğa faydalı zaman geçirttim hem de kendim sakince oturabildim ✅ sonraaaaaaa baktım hava bulutlu, öyle dehşet bir güneş yok. Kalk dedim parka gidiyoruz. Parka gittik, taktım kafasına şapkasını tam 3 saat bak tamı tamına 3 saat parkta oynadı. Parktaki çocuklar değişiyor, oyunlar kurulup bozuluyor bizse sabit kalıyorduk 🙂 Ben elimde kitabım banktaki kuru tahtalara yapıştım ama çok şükür hakikaten çay partisi yapmaktan fenalık gelmişti. Yeşillikler içinde kitap okumak çok çok daha eğlenceli benim için.

Bu arada parkta anane-babanne-bakıcı klanının içinde kaldım. Sohbetlerine katılmam imkansızdı. Konuştukları konular dehşet derin. Tarhana kurutmaktan tutun analar çalışsın mı çalışmasın mı ya kadar. Muhabbete dahil olmam imkansız çünkü kesinlikle biz onlarla aynı seviyede değiliz. Onlar tarhananın içine konacak domatesi özellikle köyden getirtmekten bahsediyorlar ben kalkıp nasıl, yaaaani zorda kalınca arada hazır çorba içtiğimiz oluyor diyeyim. Linç ederler beni linç! Yerse yap!

Hafta için gündüz park klanına şimdilik hala mesafeliyim. Kuru tahtalarda kitap okumak kesinlikle daha iyi. 1 ay sonra park klanı teyzelerle güne başlarsam çok gülerim kendime ama 😀

İyi gidiyoruz iyi!

Dün sabah kahvaltı hazırlarken, normalde ayda 1 yapılan ve her yapıldığında canımı çıkaran bir toplantının hatırlatıcısı çaldı. O an işte o an “o toplantılarda stres topuna döneceğime yavruma yumurta haşlarım daha iyi ayol” dedim. Dedim gerçekten….

Sevgiler, neşeyle kalın 🙂

Reklamlar

“Çare, parklarda !” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s