Çalışan anne, Bebek-cocuk bakimi

E şimdi napucuk?

Dün çok güzel hoş laylay lom ooohhh istifa ettim de lay lay lay diye diye geçti de bugün bi gariplik geldi içime. Bu noktaya geldik, gün saydık bekledik, peki şimdi?

Sabah 7’de uyanDIRILDIm bir kere… hayallerim pek gerçekleşmedi. Evdeki çocuk kişisini dün akşam tembihlemiştim bak erkenden kalkma kalkarsan da yatağında kitap oku beni uyandırma, ben güzelce uykumu alayım ki seninle bütün gün hiç yorulmadan oynayayım dedim. Arkadaş uyandı yanıma geldi veya gece gelmişti emin değilim, evet beni uyandırmadı ama kıpır kıpır kıpır yatağın içinde totosunda pire varmış gibi saniye durmadı. Ve bu olduğunda saat sabahın 7’siydi!

Halbuki ne hayallerim vardı, fazla uyumaktan şişmiş gözler falan…. Sonra acayip karanlık bir hava… böyle yağmur yağıyor şapur şupur iç şişirici gri bulutlar. Ama içimden dedim yani kahvaltıdan sonra şu yağmuru izleyerek bir #annekahvesi deviririm. Kızla güzelce kahvaltımızı yaptık sonra elime telefonu alınca plazamın gülü 🙂 seda’dan mesaj görünce içim bir cız etti. Seda’yla her sabah binaya varmadan önce nerede kahvaltı yapacağımızı yazışırdık. Ennnnn çok özleyeceğim şeylerden biri bu mesela. Seda’yla sabah kahvaltılarımız. Benim ayaklarım geri geri giderken, camın önünde oturup hem gelip gideni çekiştirirdik hem de o kadar çok gülerdik ki…. çok özleyeceğim o kahvaltıları.

Biz o selde yağmurda Epi’cikle eve tıkılınca bir sıkıntı geldi bana. Kız sürekli boya yapalım faaliyet yapalım marketçilik oynayalım… OOOFFFF şiştim. En kısa zamanda verimli ve eğlenceli aktiviteler üretmem lazım. Ürettikçe yazacağım buraya da….

Yalnız tam bu noktada annelere bir fikir vereyim. Sabah kahvaltısını “komşuculuk” ayağına bir güzel kakaladım çocuğa. O komşum olarak bana misafirliğe geldi. Bendeki ikramlar da tabii omlet, peynir, süt falan olunca …. 🙂 o nazlandıkça ben “aaa komşucuğum ikramlarımı beğenmedin mi yoksa” dedim. Klasik Türk kadını olma yolunda da yetiştiriyorum bir yandan ahahahhahaaa

Bir gün daha böyle geçti.

Yarın daha verimli zaman geçirmek için birkaç fikrim var.

Hadi iyi akşamlar… neşeyle kalın…. istanbulda bugün ıslanan herkese benden özellikle sevgiler, geçmişler olsun.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s