Çalışan anne, Bakımlı hatun

İş seyahatinde tipi bozmamak

indir

 

Uçak yolculuklarında tipi kayanlardansanız, bendensiniz.

Zaten uçak basmış, uçağa ulaşana kadar geçirdiğimiz işlemler hayatımızı karartmış. Uçakta geçen zaman boğmuş, bitmemiş falan…. Bir de uçaktan inip direk toplantıya  gideekseniz ııııyyyyyy. Eğer uçaktan inince o gece dinlenecekseniz ama aynı uçakta iş arkadaşınız da varsa ve uçuş sonunda kayık tipinizle onu selamlayacaksanız yine ıyyyyyykkk

Her türlüsünde tipi sağlam, mihrabı dik tutmak için geliştirdiğim bir kaç formul var.

Önce yüzümüzden başlayalım. Ağır makyaj yapmayın. Gerçekten cildinize çok yazık. Hafif ama fresh dedikleri türden var-yok arası ama sizi canlı gösteren bir makyajınız olsun.

Uçak içerisinde cildiniz yağlanacaktır. Yağlanan bölgeleri yağ emici kağıtlarla silebilirsiniz. Uçaktan çıkınca pırıl pırıl parlamaktan iyidir.

Ben her zaman yanıma şal alıyorum. Bazen ışıklar açıkken uyumak istersem gözlerimi kapatıyorum. Veya onu bir şekilde sarmak, üstüme örtmek falan hoşuma gidiyor. Her yolculukta yanımda şal mutlaka oluyor. Rahat ve dinlenmiş olursanız inişte de daha az “kaymış” olursunuz.

Kıyafet; kısa etekten uzak durmanız şiddetle tavsiyemdir. Uçak zaten rahatsız, kendiniz için daha da rahatsız bir hale getirmeyin. Normalde yolculuklarda tayt-tunik-şal-kot ceket- yallah kafasında oluyorum ama iş için olunca işte bir tık daha şık olmak lazım ya…

Ama kumaş gibi duran fakat acayip esnek olan pantolonlar var. Bende stradivarius’un pantolonları var ve inanılmaz rahatlar. Babet-esnek pantolon-kırışmayan bir gömlek ve cici bir hırka ile yine oluyor. İdare ediyor. Saçlar fena dağılıyor bazen ve benim açımdan saçın şöyle bir sakıncalı hali de var. Özellikle Japonya gibi uzun uçuşlarda yağlanıyor.

Şu uçakta yağlanma sorunumu çözemeyeceğim sanırım.

Neticede lafı şuna getireceğim, saçlarınızı pıt diye toplamak için toka da olsun yanınızda.

İnişten önce dişlerinizi fırçalar, saçınızı toplar, allık sürüp, hafif bir ruj da geçerseniz tazelenmiş olursunuz. Kıyafetleriniz ne kadar düz olursa olsun boynunuza saracağınız canlı renklerdeki şal, sizi direk renklendirecek, canlandıracaktır. Uçaktan inerken buluşacağınız iş arkadaşınıza da rezil olmazsınız.

Bir de bir şey daha diyeceğim. Uçaktan topukluyla inenler falan var ya hani hiç şişmemişler saçları kuaförden çıkmış gibi…

Onlar insan değil başka tür onlar siz onlara bakmayın e mi

Sevgiler

Neşeyle kalın….

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s