Bebek-cocuk bakimi, Ev düzeni

Ne ara büyüdün!

20170721_122656

Merhabalar,

Geçtiğimiz akşam İpek kızımı yıkadım, yatağına yatırdım. Biraz oynama gıdıklama derken çocuğun yatağına neredeyse sığmaz hale geldiğini fark ettim. Onun uyumasını beklerken de ben hamileyken onun yatak odasını hazırladığımız zamanları düşünmeye başladım. İnce ince araştırmıştık. Mobilyalar mutlaka ahşap olmalı, üzerinde kokulu boya bulunmamalı. Mobilya cilasının içeriği…. Mayıs 15’te doğumu beklediğimiz halde mobilyaları şubatta almıştık. Kokusu uçsun gitsin, tozları dökülsün diye düşünerek. İnsan hakikaten inanamıyor nasıl hızlı büyüdüğüne. Minik bebekken hemen büyüsün istiyorsunuz sonradan da fazla hızlı büyüdüğünü hissedip bir tuhaf oluyorsunuz. Neyse…

Aslında mobilya kadar önemli olan bir diğer konu da yatak seçimi. Bebekler için yatak konusunu araştıran her annenin bileceği gibi çok yumuşak veya çok sert olmaması gerek. Hem ortopedik olmalı hem de anti bakteriyel özelliği olmalı. En rahat yatak modellerini ve uygun fiyatları kıyasladık tabii. O zamanlar aldığımız yatağın bizi 7 yaşına kadar götüreceğini düşünüyorduk hayalmiş tabii ki 😊 Benim zilli babadan gelen genleriyle uzun olunca ancak 4 yaşa kadar idare ettik.

Bebeklik döneminde en iyi yatağı seçmek için uğraşımız şimdi yeniden gündemde. Ama bu sefer bir özellik daha lazım bize. Ciddi derecede sağlamlık 😊 Etrafında çocuk olan herkes çok iyi biliyordur ki, çocukların en büyük eğlencelerinden biri yatak üzerinde zıplamak. Biz yine bu sefer de hem yatak hem de daha büyük bir yorgan için Yatsan’ı tercih edeceğiz. Şimdi yine yatak alma dönemine girmişken boşuna macera aramaya gerek yok. Yatsan’ın yatağından ve yorganından bebeklik döneminde çok memnun kaldım. Hani taş gibi denir ya aynen öyle duruyor, ikinci çocuğu da rahatlıkla büyütecektir. Her türlü zıplama atlama işkencelerini de göğüsleyecektir.

Paylaşmak istediğim minik bir not daha var, yataklar ne derece kaliteli, sağlam, anti bakteriyel olursa olsun yatağınızdan maksimum verim almak için mutlaka alez kullanın. Özellikle benim kızım gibi küçük çocukların yatağında mutlaka su geçirmez özelliği olan bir alez olsun. Ben en başından iki tane aldım, her hafta çarşafları ile birlikte alezi de değiştiriyorum. Onu da yine bu sefer de, büyük yatak için hipoalerjenik ve sıvı sızdırmaz özellikte alacağım.

Tüm bebişlere rahat ve uzun uykular olsun

Sevgiler, neşeyle kalın

Eda

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s