Ev düzeni

Bir yaz gecesi kabusu, Karpuz

Yahu bu karpuz konusunda benimle aynı dertleri paylaşan 1 insan evladı daha yok mu? Kime anlatsam tuhaf tuhaf bakıyor bana!

Karpuz benim için yaz ayları sıcaklık ve mutfak tezgahı ile buzdolabı rafının yapış yapışlığı demek!

Şöyle izah edeyim.

Benim koca kişisi karpuzu çok sever, lezzetli karpuzun en kocaman karpuz olduğunu düşünür ve bu mantıkla hareket eder. Fakat biz evde nerden topasan nerden çıkarsan 2,5 kişi yaşıyoruz.

Koca kişisi eve 10+ kiloluk karpuz getiriyor. Onu bir kesiyorsun tüm fayanslar foşurt! Karpuz suyu. Dert burda bitse yine iyi!

Arkadaş kesiyorsun bu karpuzu, tezgah ve de yerler de şapur şupur karpuz suyu oluyor. Fıskıye gibi fışkırıyor delirecem ya

Dert burda bitiyor mu peki? HAYIR!

Yenmeyen kısmı daha sonra yenmek üzere dolaba kaldırılıyor ama arkadaş dolap rafları da yapış yapış oluyor.

İstediğin kadar jelatinle yine de o suyu akıyor.

Dahası buz dolabımın tek bir rafını tamamen karpuz kaplıyor.

Devam ediyorum. O karpuz ikinci gün yendi yendi, yenmedi ise kenarları buruşuyor, rengi bişi oluyor bu sefer de tipine bakıp evdekiler yemek istemiyor ama çöpe atayım desen yok işte sen karpuzu sevmiyorsun diye hemen atayım diyorsun da… yazık günah da….e yemiyorsun ama onu napacaz? “Yicem ya hepsini bi seferde nasıl yiyim eda” oluyor.

Sonra bu karpuzu atmak da sorun. Direkt olarak çöpe atamıyorsun çünkü sıcakta hemen sinekler doluşuyor o çöpe. Üstelik iğrenç şekilde suyu akıyor.

Ne suymuş arkadaş her yerden akıyor!

Bir poşete koyup öyle çöpe atayım diyorsun ama o dana boyutundaki karpuz market poşetlerine sığmıyor. Dahası atmaya çalışırken yine suları yerlere damlıyor.

Eğer dökülenleri güzelce silersen yine şanslısın bir de akşam dökülen karpuz suyu sabaha kadar beklerse sen mutfağına koşan karınca ve sinek sürüsünü gör.

Valla sevmiyorum arkadaş biri kessin biz yiyelim ben evde karpuzu sevmiyorum ihsana da hep yokuş yapıyorum. Ok alırız tamam çıkışta alırız ok ok alırsın ya allah aşkına bundan mı ses geliyor çürük bunun içi çok belli diyorum hep su kaynatıyorum. Korkarım artık bana pek inanmıyor çünkü geçen gün ortada hiçbir şey yok arabada öyle sessizce gidiyoruz bir anda gözlerini kıstı böyle bir baktı bana falan sesinin en tok tonundan parmağı havada “markete gidicem ve karpuz alıcam eda” dedi. Bi tırstım ben o gözlerden bi sindim oturduğum koltukta “piki hayatım” dedim ne diyim yani. Adamın canına tak etmiş

Başkasının evinde ikram edildiğinde güzel de…

Evimde karpuza hayır!

Her yaz direndiğim gibi bu yaz da direniyorum. Yetti gari!

Reklamlar

“Bir yaz gecesi kabusu, Karpuz” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s