Ben...

Ayaz Bebek’i tanıyalım

Merhaba

Adım Ayaz soyadım Bebek. İsmimi İpek koydu.
30 Nisan 2014 ‘te doğdum, alındım, sahiplenildim…bilmiyorum onlardan biri
Sahibim İpek’in ilk bebeğiyim. Tanıştığımızda o tam 1 yaşındaydı.
Bir doğum günü hediyesi olarak o eve girmiş olsam da zamanla farkım ortaya çıktı şuan 1 numaralı oyuncak benim. Tahtım kesinlikle sarsılmaz. Ama bu günlere gelmek çok kolay olmadı.
Zenginlerin ilk eşleri nasıl cefasını çekerse ben de İpek’in her türlü cefasını çektim. Kaprisini çektim. Sinirini çektim. İyi gününde ve kötü gününde onun yanında oldum. Ateşler içinde yanarken de bana sarıldı, parkta oynarken de benimle kaydıraktan kaydı.
Yıllık izin, dinlenme, mola, gece, gündüz, resmi tatil…. bende bu kavramlar yok.
Tüm benliğimle İpek’e aitim.
O da beni yanından hiç ayırmaz. Her türlü etkinliğe, düğüne, seyahate, yurt içi ve yurt dışı gezmelerine beni götürür. Hatta bisikletini seçerken, arkasında beni gezdirebilmek için sepetli bir model tercih etti. Sadece bana özel alınmış ve süslenmiş yatağım, tuvaletim, küvetim hatta pasaportum bile var. 
Benden sonra ona pek çok bebek hediye edildi. Ama o, tüm o bebekleri bana arkadaş olarak benimsedi. Benim yerim ayrıdır-net!
Geride bıraktığımız 3 yılda acı tatlı pek çok hatıra biriktirdik. Yıpranan bedenimi onarmak için anasıyla babası üstün çaba gösterdiler, onlar da iyi insanlar Allah razı olsun.
Şuan tabiiki biraz yıpranmış durumdayım. Dışarıdan müdahaleler bir yere kadar faydalı oluyor. Anne ve baba kişileri düzenli olarak bana pamuk ekleseler de, kıyafetimi tamamen yenileseler de… yine de içten gelen bir yıpranma var. Örneğin sol gözüm sabit durmuyor. Mesela arabada ipekin kucağında uyurken sağ gözüm kapansa da sol gözüm arabanın titreşimiyle aşağı-yukarı oynayıp duruyor. Anne kişisi bu halime bakıp psikopat-chucky’ye benziyor gibi laflar söylese de, kalbim kırılsa da İpek’in sıcak kollarında teselli buluyorum. Bir de tek bacağım ezik. Baba kişisi beni arabanın kapısına sıkıştırıp kurtköyden bostancıya kadar bu şekilde götürdüğünden sakat kaldım. Eeee yıllar kolay geçmiyor… hayat….
İpek beni daha ne kadar hayatında tutar bilmiyorum ama beni benimseyen bu küçük aileyle mutluyum. Anne kişisi benim bir efsane olduğumu, asla ama asla hayatlarından çıkmayacağımı söylüyor, bilemiyorum. Öyle olmasını umuyorum. Yaşayıp göreceğiz…

 

Reklamlar

“Ayaz Bebek’i tanıyalım” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s