Bebek-cocuk bakimi

Seni çok sevdik Sarı Kanat 😔

Geçtiğimiz Cuma gecesi civcivimizin ısıtıcılarını kontrol etmek için kurduğum alarmın çalması üzerine kalktım. Yaptığımız araştırmalar sonucunda civcivin 30-35 derece arası bir sıcaklıkta olması gerektiğini öğrenmiştik. Biz de bu sıcaklığı korumaya çalışıyorduk. Gittim yanına hiç keyfi yok. Akşam da keyfi yoktu zaten. İpek’i de hazırlamak için “pek neşeli değil ailesini özledi sanırım onu ailesinin yanına götürmemiz gerek artık” dedik. Tabii ki de itiraz etti. Anlattık…. 

Gece de gittiğimde iyice sesi azalmış, kendisi de bacaklarının üstüne çökmüştü. Ama hala gözleri açık ve ince ince cik cik ses çıkartıyordu. Yanına eğildim, başını sevdim biraz hasta mı oldun cici kuş sen falan dedim ay hayvancağız kafasını yana yavaş yavaş yatırdı ama hala cik cikliyor. Sonra gözlerini kapattı sonra da sesi kesilti. Ay ölüverdi hayvancık ya. Ya ne kadar üzüldüğümü size anlatmamın tarifi yok. O kadar iyi baktık ki ömrü 5 gün müydü yani? İhsanı uyandırdım onun da canı sıkıldı. Şimdi bir de işin gömme tarafı var. İyice derine gömmeliyiz ki kedi çıkartamasın. Ay vallahi içim üzüldü çok üzüldüm ya.

Can yani neticede. İpek’e ailesinin yanına döndü diyeceğiz zaten bunun altyapısını yapmıştık o kısmı beni o kadar üzmüyor. İkna olmuş durumda çünkü. Ama ben asıl size ne anlatacağım

O günün sabahı Epi’yi kreşe benim bırakmam gerekti. Taksiye bindik benim kız taksiciye civicivini anlatıyor. Arkamdan koşuyor falan diyor. Sonra İpek’i kreşe bırakıp kendim metroya geçeceğim sırada taksiciye civcivin gece öldüğünü söyledim.

Adam bana tavuklara nasıl hormon dayadıklarını, bu şekilde tavukların hızla yumurtladıklarını, hızla büyüyen hormonlu civcivlerin çarşıda pazarda çocuklara satmak için yapıldığını, bunun bir ticaret kanalı olduğunu anlattı. Civcive nasıl bakarsan bak ölecekti dedi.

Beynimden bıçak yedim sanki

Hemen araştırmaya başladım ve maalesef taksicinin tüm söylediklerinde haklı olduğunu anladım.

Yazık vallahi yazık çok üzüldüm ya

Huzurlarınızda evimize neşe katan dünya tatlısı sarı kanatı uğurluyorum.

Umarım kısacık ömründe onu mutlu edebilmişizdir…

20170524_190517

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s