Bebek-cocuk bakimi

Hayatımızdan tableti çıkardım!

20170521_141847

Gerçekten bunu yapmayı başardım. Kafaya koydum ve yaptım!
Ya sinir geliyordu artık çocuk her fırsatta tablete koşuyordu. Yapabileceği onca şey varken…
Telefonlarımız –maalesef- el alışkanlığı olmuş ya aslında, onda da durum aynıydı.
Neler yaptım?
Önce, tabletin internetini kapattım. Yani eline aldıkça video izleyememeye başladı. Sadece tablete yüklediğimiz oyunları oynayabilir durumdaydı.
A tamam video izleyemiyorum ok bırakayım ben bunu demedi tabii ki. Normal bir Türk bebesi olarak sinirlendi, ağladı, tablete-bana-uçan kuşa-komşuya falan bi küstü. Sonra bi ara unuttu barıştı. Sonra yine küstü. Yine ağladı. Ben tüm bu ciyaklamalarda istifimi hiç bozmayarak oldukça serinkanlı ve yardımsever anne pozlarıyla çocuğuma iyi polisi oynadım. Yaaaa açılmıyor mu video’lar Allah allah ne oldu ki acaba? Gözlerine zararlı olduğu için doktorlar mı kapattırdı acaba bilemedim ki! Acaba artık video yok mu ki! …. şeklinde baya bildiğiniz ikiyüzlülük yaptım.
Küsme, ciyaklama seanslarından bir süre sonra vaz geçti. Çünkü hiçbir şey değişmedi. Kendini tablete yüklü oyunlara verdi ve hiç dokunmadım ama sonra ne oldu? Tabletin şarjı bitti.
Normalde tableti şarja takar biraz başka şeyle oyalandıktan sonra tablete dönüş yapardı. Ben harika bir anne olduğum için tabii ki çocuğumun tabletini şarja taktım. Ama fişin ucunu taktığım çoklu pirizin ucunu fişten çıkartarak 😀 Yani tablet hiç şarj olmadı.
Benim zekai geliyor gidiyor tablet açılmıyor. Daha şarj olmamış diyor gidiyor geliyor yok yok yok 🙂
Bende hep aynı rol! AAAAA noldu buna yaaaaa falan… tepkilerim son derece doğal yani.
İnanmazsınız bu sefer daha az ciyakladı. Ama tabii ki hepimize bir seans daha küstü.
Takip eden günlerde ne zaman tablete gitse ve tabletin açılmadığını anlasa, ona sevdiği bir faaliyet önerisiyle gittim. Normalde sık sık yapmadığı şeyler mesela kumla oynamak gibi veya bebeklerini yüzdürmek gibi veya parmak boyası gibi. Bu tür aktiviteler öncesinde ortalık batmasın diye önlem aldığım için genelde haftasonları yapıyordu. Dolayısıyla bir boyama kitabı kadar –sıradan- bir uğraş değil.
Derken hayatımızına hama boncuklar girdi. Hama beads’i detaylıca yarın yazacağım. Onunla çok çok eğleniyor ve ortaya çıkardığı motiflere kendisi hayran kalıyor. Tam bu tabletten kurtulma döneminde harika bir “dikkat dağıtıcı” “odak değiştirici” oldu bizim için….
Ve bittiii
Artık tableti sormuyor sorsa da zaten hala şarjı yok.
Bitti gitti bu fasıl da
Vallahi çok rahatladım ya gerçekten. Tablet izleyeceğine otursun boncuk dizsin hem yaratıcılığı gelişiyor hem de ince kasları.
Umarım size güzel bir referans olur benim taktiğim. Hiç didişmeden çözdüğümüz için çok mutluyum ben. Umarım geri dönüş olmaz. Pembe yalan dedikleri tam olarak böyle şeyler galiba 🙂
Sevgiler, neşeyle kalın….

Reklamlar

“Hayatımızdan tableti çıkardım!” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s