Miniklerle gezme 👣

İstanbuldere-Sapanca

 

20170520_110925

Merhabalar. Dün de bahsettiğim gibi 3 günlük tatil için yaptığımız planların sadece “şelale” kısmını gerçekleştirebildik. Benim fena hasta olmam falan filan… neyse hemen konuya giriyorum.

İstanbuldere aslında bir mahalle. Yani google’ladığınız zaman biraz kafa karıştırıcı sonuçlar bulabilirsiniz. İstanbul’dan Anadolu yakasında 1,5 saat kadar sürüyor.

İstanbuldere mahallesinde dümdüüüüüüüz bir yol var o yol üzerinde ilerledikçe sol tarafınızda birsürü kahvaltı mekanları görüyorsunuz. Birine göz kestirip girebilirsiniz. Kabaca hepsi birbirinin aynısı diyebiliriz. Biz İstanbuldere Alabalık Evi’ni tercih ettik Link  : http://www.istanbulderealabalikevi.com.tr/

Bizim Epi özellikle şelale karışında takılmak istediği için şelale odaklı gittik. Gittiğimiz yer de gayet hoştu. Sadece kahvaltı diye düşünmeyin. 

Kahvaltı olarak ne muhteşem diyebilirim ne de vasat. Orta karar! Kahvaltıya başladıktan bir süre sonra hatırlayıp fotoğraf çektim. Ama yemeye başlamıştık artık…

20170520_105050

Eğer istanbuldere planı yapıyorsanız biraz erken kalkmakta fayda var. Saat 11-11:30’dan sonra çok kalabalık bastı. Bizi de fenalık bastığı için kalktık artık. Dönüş yolunda köy yumurtası erik ve civciv aldık.

Civ civ konusuna yarın girişeyim artık. Ama bizim için çok keyifli bir gün oldu. Temiz hava aldık. Yeşilliklerin arasında şelale kenarında top oynadılar. Özellikle ateşler içinde hasta geçirdiğim iki günün sonrasında bana ilaç gibi geldi.

Yoldan aldığımız yumurtalar harika bu arada

Bir de not; istanbuldereye gidiyorsanız üzerinize tahmin ettiğinizden de sıcak tutacak kıyafetler alın. Hele hele şelalenin hemen önünde masa bulursanız buz gibi oluyor. Ben Epi’nin kendini ıslatacağına emindim bu sebeple her kıyafetini x2 yedeklemiştim ama allahtan ıslanmadı.

Fiyat bilgisi de vereyim, kişi başı 40 lira ödedik serpme kahvaltıya 🙂

Sevgiler, neşeyle kalın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s