Çalışan anne, Bakımlı hatun

Ofiste süslenme kaçamakları

Evvveeeeeetttttt

10 yıllık kurumsal hayat tecrübemle……. gururla sunuyorum

Ofiste bakım/süslenme aktivitelerini nasıl ve ne kadar gerçekleştirebiliriz?

Neler yapabileceğimize bakalım….

 1. Saç düzleştirme veya maşa yapma
 2. Kaş-bıyık alma
 3. Oje sürme ve silme
 4. Takı takma
 5. Topuklu ayakkabıya geçme
 6. Makyaj yapma
 7. Çorap değiştirme

 

Şimdiiiii ben neyin ne kadar ve ne şekilde yapılabildiğini anlatayım, değerlendirmeyi siz yapın.

 1. Saç düzleştirme veya maşa yapma işlemi, yöneticiniz kadın ise zor. Çünkü bu işi ancak tuvalette yapabilirsiniz ve kendisi de sizinle aynı tuvaleti kullandığından… “masana-işinin başına” bakışı yiyebilirsiniz. En temizi erken saate mesai başlamadan önce veya öğle arasında yapmak.
 2. Kaş bıyık almak için ofis ışığı mükemmel oluyor. Benim bir ofisim olsa, kadın çalışanlarım için minik bir makyaj masası köşesi yapardım ve çok yüksek ışıklarla orayı süper aydınlatırdım. Bizim ofis dehşet güzel güneş alıyor ama kaş-bıyık alma işini kesinlikle masamda yapmıyorum. Ayıp ayol! Günün çok erken saatlerinde boş bir toplantı odasında yapılabilir. Odanın kapısına sırtınız dönük olsun da basılırsanız rezil olmayın.
 3. Oje sürmek hem tuvalette hem de toplantı odasında hızlıca yapılabilen bir aktivite. Üstelik işiniz sadece klavyede ise, sürersiniz-masanıza dönüp on dakika iş yaparsınız ilk kat kurur. Sonra gider ikinci katı sürersiniz. Klavye kullanırken oje süper kuruyor vallahi benden söylemesi. Silme işlemini sadece tuvalette yapmanızı tavsiye ederim çünkü oje çıkarıcıların berbat bir kokusu var. Ofistekilere acıyın.
 4. Takı takmak için sabah evde hazırlandığınız zamanı kullanmayın. Sürpriz yumurtaların içinden çıkan sarı plastikler yok mu? Onlar süper takı kutusu oluyor. Takmak istediklerinizi ona tıkıştırın, sonra ofise gidince veya yolda takarsınız.
 5. Masanızın altını ayakkabılık yapın demiyorum ama eğer ofise yürüyorsanız, bunu topluklu ayakkabıyla yapmak zorunda değilsiniz. Rahat ayakkabı ile ofise gelip, masanızın altında tuttuğunuz topuklu ayakkabıya geçiş yapabilirsiniz. Ben tam tersini yapıyorum. Masamın altında siyah babet var. İşe gelirken topuklu ayakkabıyla geliyorum, öğlen yürünecek bir yere gideceksek veya iş çıkışı evden farklı bir yere gideceksem babetlerle değiştiriyorum.
 6. Sabah makyaj için zaman harcamak istemiyorsanız bu işi pekala ofis tuvaletinde yapabilirsiniz. Sizden başka makyaj yapanlar da vardır eminim. Masasında makyaj yapan kızlar da çok. Ben rahat etmiyorum. Siz takmıyorsanız, masanızda da rahatça yapabilirsiniz. Böylece sabahları yatağınızda 5-10 dakika daha uzun kalmış olursunuz.
 7. Çorap değiştrime yazınca ne demek istediğim anlaşılmıyor ama şöyle açıklayayım. Geride bıraktığımız kış aylarında, dışarısı çok soğukken ofis fazla sıcaktı. Ben de şöyle yapıyordum ince ten rengi kilotlu çorabımın üzerine pentinin 10bin den olan kalın yün çoraplarından giyiyordum. Bu şekilde servis beklerken üşümüyordum. Ofise gelince de kalın çorabı çıkarıp ince çorapla dolanarak rahat ediyordum. Kışın defalarca yaptım bunu. Tavsiye ederim. İnceçorabı alta giymek yerinde tamamen çorapları değiştirmek de bir yöntem.

Umarım fikir vermiştir

Sizi, toplantı odasında sürülmüş “kurumsal ojelerim”le selamlıyorum

20170413_171744

Sevgiler

Reklamlar

“Ofiste süslenme kaçamakları” için 2 yorum

 1. Benim mesaim 08.00’de başlıyor ama servis başka bir şirkete yetieşeceği için bizi biraz erken alıyor ve ben 07.30’da ofiste oluyorum genelde. Yani bana tam yarım saat kalıyor hazırlanmak için. Bu yarım saatte saçıma maşa yapıyorum bazen düzleştiriyorum. makyajımı yapıyorum kaşlarımı alıyorum. Ofiste o kadar çok eşyam var ki allah korusun işten kovulsam bir kamyon tutup eşyalarımı taşıtmam gerekecek 🙂 yazı süper resmen kendimi buldum 🙂 Eda Hanım sıcak sohbetiniz için teşekkürler…

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s