Çalışan anne

Biraz kahve biraz da sihir…

workingmom1

06:30

Alarm çalar çalmaz telefonun üstüne atladım çünkü yanımda uyuyan epimin uyanmasını istemiyorum çünkü allah nasip kısmet ederse tam anlamıyla hazırlanıp işe öyle gideceğim. Hedefim büyük! Motivasyonum yüksek!

06:35

Çok sessizce evin içinde dolanıyorum, hazırlanıyorum. Ses yapacam da zilli uyanacak diye ödüm kopuyor.

06:45

Giyindim ve banyoda makyaj yapıyorum. Banyo kapısı açık ama ben çok sessizim. Eyeliner çekiyorum kiiii arkamda ani bir ses “babam nerde” O sesle ben bir sıçrıyorum. Eyeliner anyaya gideceğine konyaya gidiyor. Dönüp en sevecen sesimle “günaydın bebeğim” diyorum. Öpüyorum onu ama içimden ooffff lar fışkırıyor. Ilık su içirmek istediğim için muftağa gidiyoruz. Biraz hasta. Sabah ılık su içmek göğsünü yumuşatıyor.

06:55

Sabah tuvaletini yapmaya ikna edemediğim arkadaşı sol kolumla sol kalça kemiğimin üzerinde taşıyorum. Yine banyodayız. Aynanın önündeyim. Sağ elim neyseki kendi kullanımıma açık. Onu maksimum performansla kullanmaya çalışarak dağılan göz makyajımı kulak çubuğu ile temizlemeye çalışıyorum. Zilli kıpırdanıyor. Ben silcem ben sürecem derken dağılan makyaj darmaduman oluyor.

07:00

Makyaj olayını tamammiyle arkamda bırakıp malzemeleri el çantama tıkıştırıyorum. Ofiste devam edeceğim. Kızım hala kucağımda odasına gidiyoruz. Giyinmek istemiyor. İkna ediyorum. Oyunlar oyunlar oyunlar…Sabah aç karna su içsin istiyorum. Suyun birazını üstüme döküyor. Görmüyorum…. Nasılsa kurur….sadece su… görmüyorum… unuttum bile…..

07:10

Giyindi! Bir durum kontrolü yapıyorum. Kendi üzerimde kıyafetler tam saçım idare eder aksesuardan zaten geçtim de saatimi takmış mıyım çantam hazır evin ışıklarını kapattım mı çocuğun çantası tam olarak hazır mı çocuk giyindi  saçı yapıldı ağzında burnunda sümük-çapak-kabuk yok

07:15

Çıkmamız gerekiyor. Yağmur var ama o ışıklı ayakkabılarını giymek istiyor. Ama annecim şöyle böyle derken vaz geçiyorum. İsterse terlikle gitsin uğraşma eda diyorum. Ben de ayakkabılarımı giydim. Benimki antrede durmuş kıpırdamadan bana bakıyor. Noldu annecim gelsene? Pırt yaparken çişim kaçtı ama azıcık kaçtı anne sadece azıcık. Bir tarafım yüksek volumden çığırmak istiyor. Ben sana sabah kalkınca çişini yap demedim miiiiiii!!!!!!! Diğer tarafım sakin ol eda o sadece 3yaşında. Nefes…. Nefes….

07:25

Çıkmak zorundayız. Üstünü değiştirdim yeni giydiklerini sevmediği için homurdanıyor. İçimdeki mantıklı kişilik ağır basıyor, laf anlatıyorum. Ayakkabılarını ve montunu giydi. Ben de ayakkabılarımı giymek üzere eğiliyorum ki…. Bir ses o ses “kakam geldi anne” valla işe gitmek bile haram bana. Hadi gezmeye giderken çıkamıyoruz evden onu anlıyorum da….. Nefes nefes nefes…

07:35

Çıkmamız şart! Ama ben ceketimle banyoda yerde oturuyorum. O ise klozette şarkı söylüyor. Bitti mi? Hayır bi tane daha var, gelecek şimdi bekle… böhhhüüüüüüü

07:40

Çıkıyoruz. Bu sefer oluyor, olacak. Ve asansördeyiz. Aynada kendime baktığım gibi gözümü kaçırıyorum. Ofise gidince halledeceğim.

07:45

Kreşin kapısındayız. Kapı açıldığı gibi fırladı ve öğretmenine gitti. İnsan bi güle güle annecim der. Senin sabrını sınadım gel bi öpeyim der. Onu geçtim yalandan bir el sallar….

08:15

Ofisteyim. 15 dk geç kaldım. Makyajımı topladım. Sabah o ılık suyu içtim mi içirdim mi hatırlamıyorum. Bardağı nereye bırakmıştım bilmiyorum. Çişli pantolon ve iç çamaşırını naptım farkında değilim. Sadece elimdeki kafein bombasının tadını çıkarıyorum ve sakince nefes alıyorum. Ve hayatıma, herşeye, sağlığımıza şükür ediyorum. Tüm bu tantanayı her sabah çeken sevgilime müteşekkirim. Bunalmıyorum. Bugünlerin geçici olduğunu, her koşunun bir sonu olduğunu, önemli olanın sağlık ve neşe olduğunu hatırlatıyorum kendime. Birazcık da çocukların hayatımıza kattığı sihirli neşeye odaklanmaya çalışıyorum. Günü kurtarmak için ihtiyacım olan kafein ve o sihir de ondan 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s