Bakımlı hatun

Usul usul kahkül

Üniversite hayatım boyunca kahküllerim vardı. Çalışmaya başlayınca onlara bakmak çok zor geldiği için uzattım ve onları zaman zaman çok özlüyorum.

Bir de kahkülün şöyle bir etkisi var, nasıl saç renginizi sarıdan kahveye veya kahveden sarıya bir anda boyatırsanız herkes bi alışamaz, yakıştı mı yakışmadı mı emin olamazlar bakarlar falan… İşte kahkülün de böyle bir etkisi var.

Şuan hem kendimi, hem kahkülden hiç hoşlanmayan sevili sevgilimi, hem de etrafımdakileri alıştıra alıştıra kahküllü halime geri dönmek istiyorum. Sürekli saçlarımı toplama eğilimindeyim ama kahküllerim olsa en azından tamamen yüzümü kabak gibi açmak yerine, arkaları toplasam dahi yine de kahküllerle daha bakımlı durur saçlarım diye düşünüyorum.

Yol haritam şöyle

Önce ön tarafları uzun kahkul kestirdim – aslında kendim kestim ama siz kuaföre gidin. Örnek olarak şöyle;

Bu şekilde kahküle yumuşak geçiş yapınca hem bakımına/şekillendirmesine sizin eliniz alışıyor. Hem de verdiği görünüme kendi gözünüz alışmaya başlıyor. Tabii ki etrafınızdakiler için de öyle. Sonra… birkaç hafta sonra, bir tık daha kısaltıyorsunuz. Şunun gibi….

 

3333333

Aynen bununla da birkaç hafta takıldıktan sonra yine bir tık daha kestiriyorsunuz. Veeeee usul usul – şok etkisi yaratmadan kahküllü oldunuz bile!

2

Bu şekilde kahküle bakabilir miyim acaba-acaba yakışır mı diye on bin defa düşünmekten kurtulursunuz. Çünkü bir anda çat diye kahkül kesince geri dönüşü yok maalesef. Uzamasını beklemek zorundasınız.

Usul usul – alıştıra alıştıra…

Öptüm sizi 🙂

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s