Bebek-cocuk bakimi

Ayaz Bebek’e Ne Oldu?

20161011_164643Pazar günü öğle saatlerinde benim zilli, sevgilisi aşkı bitanesi kankası ayaz bebeği gitti tak diye çöpe attı. Ayaz bebeğin hayatımızdaki yerini tekrarlamak istemiyorum. Şuraya koyuvereyim.

Geldi yanıma anne dedi ben ayaz bebeği çöpe attım.Gerçekten sanki ölüm haberi almış gibi bir an şok yaşadım. Şaka yapıyor sandım ama gayet ciddi. O artık çok pis oldu falan dedi. Sonra bombayı patlattı. Ben onu attım çünkü babam bana eddi ki ayaz bebeği atalım sana yeni ayaz bebek alalım dediği için….

Obaaaaaaaaaa

Şimdiiiii ihsan gerçekten bunu dedi – demişti. Ayaz bebeği son dönemde düzgün bir hale getirmek için ciddi çaba sarf ediyorduk. En son 3,5 saat boyunca uğraşarak içine sünger ekledik, boynu dik durmadığı için üzerinde sıkı sıkı kıyafet dikmek suretiyle boynunu dikleştirdik falan filan…. Bu dönemde ihsan ipeke gerçekten bu lafı etti.

Benim anlamadığım şey, ayaz bebek gibi bir kankasını nasıl hayatından çıkardığı… Bazen bebeğe olan bağlılığından korktuğum oluyordu. Yani soruyordum sence bu gerçek mi diyordum. Hayır anne o oyuncak diye cevap verince rahatlıyordum o derece. O kadar ki biz bir fotoğraf çekinecek oluruz durun der ayaz bebeği alır getirir falan öyle efsane yani. Sordum çıkaralım mı çöpten dedim hayır yeni ayaz bebek alalım dedi.

İhsanla konuştuk. Söz verdiğimiz için, örnek olmak zorunda olduğumuz için çıktık ve oyuncakçıya gittik. Aynı türde başka bir bebek seçti onu aldık. Adı da “yeni ayaz bebek” 🙂

Aynı ilgiyi buna veriyor şimdi bak yeni ayaz bebek burası benim odam dedi mesala. Evi gezdirdi. Bak güzel kızım bak oğluşum (evet ikisini birlikte kullanıyor) burası senin yatağın burası benim yatağım….. Çaktınız köfteyi 😀

İhsanla, mutfak çöpünde iğrençleşmiş ayaz bebeği ne yapacağımızı konuştuk. Onu çıkarıp yıkadık, kuruttuk. Ve kaldırdık. Bana göre bir süre sonra böğürerek “ayaz bebeğim nerdeeeeööööö” diye ağlayacak benim çöpten çıkarma sebebim buydu. İhsana göre ise sildi attı o ilişkiyi 🙂 ihsan daha ziyade bu kadar efsaneleşmiş bir bebeği hatıra olarak saklamamız gerektiğini düşünüyor.

Sonuç olarak 3,5 yaşında ipekin karakterine ilişkin, bu zamana kadar burç yorumlarında , yıldız haritasında okuduğum özelliğini bizzat gördüğüm için şaşkınım. Gerçekten durdu durdu ve sildi attı. Demek ki gerçekten uzun süre düşünüp karar verip o kararının arkasında duruyormuş.

Bloga ilk defa denk geliyorsanız oyuncak bebek konusunda abarttığımı düşünebilirsiniz ama çok samimi söylüyorum ayaz bebek bizim evin 4. kişisi gibiydi. Ciddiyim. Onsuz tek bir seyahatimiz, uykumuz, eğlenceli aktivitemiz yok.

Yeni ayaz bebek mi? Şimdi evin yeni kralı o…şimdilik…

Öptüm sizi

Reklamlar

“Ayaz Bebek’e Ne Oldu?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s