Miniklerle gezme 👣

Kidzania

20160910_130104
meydan

Merhabalar;

9 günlük bayram tatilini geride bıraktık. Sabah nasıl zor kalktım anlatamam. Üstüne bir de pantolonumun fermuarı yukarıya zor çıkınca iyice keyfim kaçtı. Baya yiyip içip şişmişim tatilde. Ama çok güzel bir tatildi. Bir kere her öğlen uyudum. Öyle ki ipek uyumasa bile ben uyudum. O kadar iyi geldi ki uyku depolamak. Şimdi önümüz kış git gide karanlıkta kalkıyor olacağız. Karanlıkta yataktan kalkmak hazırlanmak daha da zorlaşacak. Bu uykular iyi geldi bana.

Biz tatilde istanbul’daydık. Boşalan ve trafiksiz kalan istanbulda gezmeyi tercih ettik. Her gün için bir gezi planlamıştık zaten. Bunlardan biri de kidzania idi.

Kidzania Akasya Acıbadem’in içerisinde.

Giriş çocuk (60) + 1 ebeveyn ile 69 lira. 2. ebeveyn için +30 lira. Ebeveyn değişimi yapılabildiği için tek ebeveyn olarak girip ihsanla vardiyalı çalıştık. İyiki de öyle yapmışız çünkü ihsan baba olarak ne kadar eğlendiyse ben de anne olarak o kadar sıkılıdım. Anlatacağım…

Bu arada girişte 2013 doğumluları almadıklarını söylediler. Ama ben, eski kreşinden bizimkiyle aynı ayda doğan bir kızın içeri alındığını biliyordum, bunu söyledik yetkili birini çağırdılar, çocuğun boyuna posuna baktılar ve ok buyurun dediler. Ama tavsiyem 4 yaş limitine uymanız. Bir de şu var, en eğlenceli aktiviteler (örneğin çikolata yapımı veya doktorculuk) de 6 yaş sınırı var. İçerideki aktiviteler 4+ ve 6+ olarak ayrılıyor. Daha tane tane anlatayım.

İçerisi yapay gökyüzü altında, terminaller şekilinde meslek aktivitelerinden oluşuyor. Sokaklar düşünün,o sokakların her birinde sıra sıra terminaller. Önce ihsan girdi sürekli mesajlaştık. İpekin kostüm giymekten korktuğunu, merak ettiğini ama sadece koçtaş’ın resim atölyesinde ihsana yapışık şekilde resim yaptığını söyledi. Sonra değiştik. Ben gelince önce acıktım dedi (çünkü ihsan doyuramazdı dimi) sonra çişim geldi dedi (çünkü ihsan yaptıramazdı dimi) neyse sonra itfaiyeye gitmek istediğini söyledi. Gittiğimizde tüm cesaretini toplamıştı. Kostumü de giydi. Benden tamamen ayrı olacak şekilde ithaiye programını tamamladı. Sonra dondurma yapmaya gitti. İhsana fotoğrflar yolladım şok oldu zavallım. Demek ki ihsanda acemilik yaşadı ben gelince biraz daha alışmış oldu. Başka açıklama bulamıyorum.

20160910_121447
koçtaş resim atölyesi

Dediğim gibi aktivitelerin çoğu 6 yaş üstüne hitap ediyor. Eğer 6 yaşında çocuğunuz varsa koca günü orada geçirbilirsiniz. Gizli ajan aktivitesi yok işte diş hekimi… Araç kullanıp benzin almak falan filan…. Onlar çok eğlenceli cidden….

20160910_133040
itfaiye erim benim

Bir de para olayı var. Çocuk parası dönüyor içeride. Girişte de bir miktar veriyorlar. İş yaptıkça para kazanıyor. Sonra da onu harcıyor. Basitçe örnekliyorum. İtfaiyede 5 para kazandı dondurmada 12 para ödedi.

20160910_134955
dondurma yapımı atölyesi kuyruğu
20160910_140020
para olayı

Kidzainia ‘yı tavsiye eder miyim? Çocuğunuz 6 yaşın altında 4 yaşın üstündeyse ancak kışın yapacak başka hiçbir şey yok ise gidilip güzel zaman geçirilebilir. Ama Çocuk 6 yaşındaysa kesinlikle çok şey öğrenecektir ve bayılacaktır. Hatta gitseniz iyi olur derim. Ona çok fazla bilgi ve beceri katacağına eminim. Biz de ihsanla çıkarken 6 yaşına gelince gene gelelim dedik ki bu 3 sene sonra…

İçeride yemek içmek için çok seçenek yok ama acıkırsanız karnınız doyuracak yerler varç. Örneğin çocuğun peşinde koşmaktan sıkılmış ve yorulmuş analar için komşufırından kurabiye ve kahve imkanı var. Sonra kasapdöner mi ne var, yani köfte ızgara yiyebileceğiniz bir yer. Şekerleme atıştırma büfesi var. Su falan alınabilir. Ben komşufırından epime sandviç yedirmiştim.

20160910_141050

20160910_141203
360 çekim
20160910_141306
360 çekim

Bol bol görsel paylaşmaya çalıştım.

Umarım faydalı olur, sorularınız olursa buradan veya mail adresime direk yollayabilirsiniz.

Öptüm sizi

Güzel günler olsun

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s