Miniklerle gezme 👣

Foreistanbul

Geçtiğimiz hafta sonu ihsancığımın iş arkadaşlarıyla aile günü organizayonu vardı.

Sabah “erken kalkan yol alır” kafasıyla önce sarıyerde kahvaltı yaptık. Ve harikaydı. Sıcak değildi, sonbahar usul usul kendini hissettiriyordu çok güzel bir sabahtı.

20160903_101802

Sonra 30 Ağustos’ta çantamızı unuttuğumuz cafe’ye gidip kahve içtik. Çantamıza sahip çıktıkları için teşekkür ettik ve bu noktada aklımda kalan çantaya kavuşma mutluluğundan ziyade kahvenin yanında yediğim bownie! Brownie’leri muhteşemdi. Miqmi Cafe’ye sevgiler, çantamızı bıraktığımız gibi aldık.

Derken gittik Foreistanbul‘a. Ormanın içinde bambaşka bir atmosferi var. Hiçbir aktivite yapmasanız bile o yüksek ağaçların arasında bulunmak dahi insana çok iyi geliyor. Girişte otoparkın hemen yanında oyun parkı vardı. Benim zilli o parka daldı tabiiki hemen. İhsanın arkadaşlarınından birinin İpekle yaşıt kızı olduğunu biliyorduk. Hevesle oyun parkında onların gelmesini bekledi. Arabalarını görünce de Çiçek Sare gel diye bağırmaya başladı. İnanılmaz tatlıydılar sanki 40 yıllık dost, yıllar sonra birbirini bulmuş gibiydiler. Çocukların bu içten, samimi hallerine bayılıyorum.

20160903_130304

Gel gelelim aktivitelere. Şimdi önce ben uğraşamam diyerek parkurlara girme hakkımdan feragat ettim ve Çiçek Sare’nin annesiyle birlikte çocukların başında takılmayı seçtim. Fakat sonradan beni bir şeyler dürttü. Parkura girdim ve utanmasam yani gerçekten utanmasam görevli çocuklara indirin beni burdan diye ağlayacaktım. Şöyle düşünün. Nasıl anlatsam bilemedim. Yani tarzanı düşünün. Nasıl ağaçtan ağaca atlıyor onu hayal edin. İşte ondan yapıyorsunuz ama tabiiki koruması var aslında. Bacaklarınızın arasından dolanan bir şey giyiyorsunuz ve onunun ucu 2 tane kancaya bağlı. Dağcılıkla ilgilenen  arkadaşlar benim bu uzaylı görmüş gibi yorumlarımı okuyunca bana gülüyordur ama ne yapalım ben ilk defa böyle bir aktiviteye katıldım. Özetle anlatmak istediğim şuydu, düşmezsiniz! Düşecek gibi olsanız dahi havada asılı kalırsınız. Ama yine de ben bir kork bir kork! İhsan’la önlü arkaşı gittik. Onu önden yollamanın büyük hata olduğunu ağacın tepesinde tek talınca idrak ettim. Sadece tek bir parkuru tamamladım ve usulca çocuğumun yanına döndüm.Bu arada tipime bakın allah aşkına vallahi ben niye hiç böyle aktivitelerin adamı değilim ki ya!

 

Ama yine de komple aktiviteden çoooook keyif aldım. Ormanın içinde oturup takılıp ihsanın iş arkadaşlarının aileleri ile laflamak ağaçta tarzancılık oynamaktan daha güzel geldi.

Harika bir gündü.

 

Parkurlara giriş kişi başı 75 lira ama 10 kişi ve üzerinde grup olarak giderseniz kişi başı 50 lira. Sahanın içinde zorluk derecesine göre ayrılmış farklı parkurlar var.

20160903_172007

Benim girdiğim en zorun (kartalın)ir tık altıymış. Yani ben altıma kaçıracaktım korkudan bir de kartala gitsem ne yapardım bilmiyorum.

Macera ruhlulara tavsiye edilir!

Harika bir bayram tatiliniz olsun.

Neşeniz bol olsun…

Yediğiniz baklavalar hiiiiiççççç kiloya dönüşmesin—aminnnnnnn

Sevgiler

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s