Miniklerle gezme 👣

Atatürk Arboretumu

20160830_103348

 

 

Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için şöyle doğaya açılayım, temiz hava alayım demek lüks. Ciddi söylüyorum. Güya biz sahilin dibinde oturuyoruz ama hiç bir yaz akşamı çıkalım yüzüyüş yapalım diye bir aktivite düşünemiyoruz bile. Ancak sabah erken saatlerde kalkarsak sahilden faydalanabiliyoruz. Neden mi? Mangal dumanı yüzünden… Sahilde oturmak bizim için sahile balkondan bakmaktan ibaret maalesef.

Aynı şekilde büyük bir orman, sık ağaçların gölgesinde yürüyüş falan…. zor… dün kalktık gittik Avrupa yakasına sırf o yeşillik/ormanlık/sakinlik ihtiyacımızı bulmaya. Gittiğimiz yer Atatürk arboretumu oldu. Girişte haftaiçi olmasından mütevellit adam başı 15 lira verdik. İçeriye su dışında gıda maddesi sokmak yasak. Bence haklılar çünkü içerisi çok temiz ve bunu böyle tutmak zor. Girişte çantalarımızın içine bakmalarına uyuz oldum evet ama uygulama bize müstahak çünkü yapmazlarsa orası çekirdek kabuklarıyla dolabilir. Yanlış mıyım?

Tek kelimeyle ba-yıl-dım!!!

AVM gezmektense buralara gitmeliyiz. O kadar güzeldi ki ve öyle güzel zaman geçirdik ki…Fakat ipek kızım tam umduğunu bulamadı. Efendim hiç ayı görememiş, hiç timsah yokmuş, kertenkele bile küçücükmüş…. Gerçekten bir ayı görse korkudan dili tutulur ama…

Çocuk kafası işte….

Şiddetle, bakın ciddi söylüyorum şiddetle tavsiye ediyorum.

Oradan çıktık hemen yakınında miqmi caffee
var oraya gittik. ihsan bir menemen söyledi yarısını ipekle biz götürdük yine de gözüm doymadı. ben bir cheesecake söyledim yarısını ipekle ihsan götürdü yine de onlara yetmedi. Çok güzel bir yerdi ve benim en dikkat ettiğim şey, tuvaleti acayip temizdi tam anlamıyla pırıl pırıldı.

Fakat biz ne yaptık. 2 sırt çantası vardı elimizde. Çantanın birini cafede bırakıp geldik iyi mi? Ve bunu eve döndüğümüzde fark ettik. Hemen telefon açtım. Haftaya o tarafta başka bir planımız var Allahtan. Uğrayıp alacağız. Yoksa kargolamalarını rica edecektim. En değerli varlığımız pottettemiz kaldı o çantada 🙂

Uzun lafın kısası harika bir 30 Ağustos idi…

Sevgiler

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s