Okuyan anne

Leyla Fonten

Bana bir insan profili söyleyin yani kitaptaki karaktere baktım ve çizimdeki sarkık memeleri beni bir güldürdü bir güldürdü ve ipeke kesinlikle neye güldüğümü anlatamadım zaten anlatmazdım 🙂 Ne acayip bir yaklaşım benimki! Ama çok güldüm!

leyla fonten

Evet daha ciddi yazayım ben en iyisi, İpekle beni son dönemde çok eğlendiren bir kitap serisini paylaşmak istiyorum. Leyla Fonten! Serinin 2 kitabına sahibiz ve bu yazıyı bitirdikten sonra diğer kitaplarını da sipariş vereceğim.

Bizde Mutsuz kedi Dila ve utangaç köpek kaya var.

Kısaca hikayesini resmi web sitesinden kopyalıyorum..

Leyla Fonten’in evinde dokuz hayvan yaşar… Her birinin çeşit çeşit huyu var! Leyla, hayvan masallarıyla tanıdığımız meşhur yazar La Fontaine’in torununun torununun torunu. Evinde kirpiden örümceğe, fareden köpeğe tamı tamına dokuz hayvan var!

Mesela Kedi Dila pek mutsuz kişiliğiyle öne çıkıyor. Dila’nın gözyaşları ne olsa kolayca dökülüveriyor. Yemeği biraz fazla mı kaçırdı ya da evde yapacak bir şey bulamayıp canı mı sıkıldı, başlıyor Dila ağlamaya. Arkadaşları da artık onun gözyaşlarına alışmış gibi görünüyor. Ama Dila bir gün evde büyük bir felakete yol açınca işler değişiyor!

Bu kitap küçük yaştaki çocuklarda görülen mutsuzluk problemini ele alıyor. Serinin diğer kitaplarında ise inatçılık, sabırsızlık, utangaçlık, mutsuzluk gibi sorunlar dokuz başlık altında inceleniyor. Ödüllü yazar Tülin Kozikoğlu’nun eğlenceli öyküleri, ödüllü çizer Sedat Girgin’in sıradışı ve muhteşem resimleriyle bu seride buluşuyor.

Dila’nın herşeye ağlaması ve çok ağladığı için artık arkadaşlarının onu ciddiye almaması gibi bir hikaye var. Bizimki bundan bir mesaj alıp gereksiz çığırmalarını kesti mi? HAYIR. Ama bir mesaj aldığını sanıyorum. Mesajın dışında kitap çok eğlenceli. Yazı dili biraz tekerleme gibi olduğu için bizimki kıkır kıkır gülerek dinliyor. Şiddetle tavsiye edilir.

Bi bakarsınız… we sitesini de şuraya ekliyorum.

 

 

Sevgiler, neşeyle kalın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s