Bakımlı hatun

Kuaför klişeleri

Bu yazının bir misyonu var!
Biz bu yazıyı 30’lu yaşlarındaki tecrübeli ablaları olarak 16 yaşlarında kuaför rutini yeni başlamış cici kızlara tavsiye niteliğinde yazdık. Ve beyin fırtınası yaparken de acayip eğlendik.

Siz siz olun kızlar, kuaförlerin bu klişelerini yemeyin, yutmayın…

  • Föne gidersin ıyyy der böcek görmüş gibi, bu saç kirli, sen iyi yıkayamamışsın ben buna fön çekemem der ve saçını yıkamaya alır. Ve tabiiki fişine yıkama parasını da ekler.
  • Kaş aldırırken o çok bilmiş kaş alan hatun kaşlarını kaldıra kaldıra seni fırçalar. “kaşlarını kendin aldığın için hep kırmışsın. Hep kırılmış batık olmuş. Böyle böyle zayıflatıyorsun kaşlarını” yemeyiiiiin ye-me-yin!
  • Hep klasik muhabbet saçın çok narindir, özel bakım ister veya çok kurumuş yıpranmış bilmem ne dir. Muhakkak kullanman gereken tam da sana uygun bir bakım kremi vardır elinde, hmm bakayım dersin elinden küçük şişe 300 lira 🙂 bir de gerçekten bakım için bir şey alacaksan “sadece kuaförde satılır bu” lafına inanma. Google’la o 300’e verdiği kremi 250’ye bulmazsan bende bu işi bırakıyorum 😀
  • Kullandığın şampuanı yerden yere vurur. Başıma geleni aynen aktarıyorum. Saçların çok vıdı vıdı bilmem ne, senin şampuanın ne? Dove, hmm dove la ben ayaklarımı yıkıyorum evet! Bunu dedi bana ya. Niye pis bi cevap vermedim acaba?
  • Saçına bakar kim kesti diye sorar kendisinden başka birinin kestiğini söylersen kesin olarak bak şuraya yazıyorum yamuk kesildiğini söyleyecek sana. Bak dene, git kuaföre sana saçını kimin kestiğini sorduğunda sen kestin de, sonra niye sordun diye sor, hm um yok sadece öylesine falan diyecek. Kalıbımı basarım!
  • ipek kirpik teklifi her seferde gelir kesin çok ihtiyacın vardır
  • aynı şekilde shellac teklifi de
  • yine aynı şekilde kaynak saç teklifi de gelebilir, yani benim gibi cılız ise saçların…
  • saçın gürse de başka bir sorun var, sana 2 tüp boya kullandım deyip 2 kat boya parası keser. anneme perma için 2 kat para kesip aslında 3. tüpten de kullandım ama o da bizden olsun diyen oldu.

Bunlar, kuaförlerin attığı oltalar

Yemeyin…

Sevda Hande Pelin Elif Zeynep Ablalarınızdan naçizane…

Öptük sizi

 

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s