Bakımlı hatun

Kamuflaj


Açıklıyorum.

Bu zamana kadar elimden geçen onlarca kapatıcıyı solda sıfır bırakan kapatıcıyı açıklıyorum.

Catrice Camouflage Cream

Benim için kapatıcı arayışı nasıl bir şey biliyor musunuz? Param batıyorsa pahalısını denerim. Pintiliğim tuttuysa ucuzunu denerim. Abartmıyorum size kapatıcı denemelerime 3 maaşımı yatırmışımdır bu güne kadar. Ve bu kapatıcı gerçekten de adının hakkını veriyor. Mac veya Nars solda sıfır kalıyor.

Ürünü övmeye başlamadan önce kendi cildimi anlatayım. Ben çok esmer bi tip değilim tam olarak buğday tenliyim ama arkadaş gözlerimin etrafı (bak etrafı diyorum altı değil) özellikle epoktan sonra morun 50 tonu! Koyu kahveli yeşilli morlu geçişleri var. Kendi içinde enteresan aslında 😀 Neyse benim göz kapaklarım fazla olmasa da yağlı kategorisindedir. Yani sabah yaptığım makyaj günün sonunda katlanma yerlerinde birikir. Kat izi olur falan. Gözlerimin altının morluğunu anlatmaya hiç kalkmıyorum ne kadar kötü yani o kadar kötü! O kadar! Neyse… gözlerimin üst çevresi de koyudur. Öyle ki gözümün üstünü sadece mac in paint pot u ile nötrlediğimde bakışlarım aydınlanır o derece. Ve bu camouflage’dan sonra paint pot’un yüzüne bakmam… o ayrı…

Devam ediyorum, camouflage krem formunda ama baya pudralı ve çok yoğun. Öyle parmağını daldırmamak gerekiyor. Usul usul üstten dokunmak suretiyle parmağa almak gerekiyor. Ben göz etrafıma makyaj altına sürüyorum. Paint pot dan daha kremsi bir yapısı var ve far bazı olarak çok daha başarılı. Bir de paint pot hemen kuruyor bu hiç kurumadı daha. Üstüne yapılan makyağı çok iyi sabitliyor. Diğer taraftan sivilce izi için de çok başarılı. Benimki en koyu tonu. Açık tonu grileşme yaparsa diye yanaşmadım.

Sabahları ne yapıyorum onu söyleyeyim. Yüzümü yıkadım sildim bilmem ne. Göz çevresi kremi sürüyorum. Sonra giyiniyorum. Ben giyinirken o kremler oturuyor/kuruyor ne dersen işte… Sonraaaaa önce kamuflajımı tüm göz çevreme sürüyorum ama dediğim gibi hafif hafif. Çünkü ciddi anlamda çok yoğun. Üstüne far-göz kalemi ile işte göz makyajımı yapıyorum. Kafama göre bazen göz altıma pudra veya aydınlatıcı uyguluyorum. Ve ciddi söylüyorum arkadaşlar benim farım artık göz kapaklarıma birikmiyor ve göz kalemim akmıyor ve de gözlerimin morluğu günün sonuna doğru fırtlamıyor. Çok ama çok memnunum. Benim için mac ‘in 5 katı parayı hak ediyor ama valla 12 lira mı ne öyle komik bir şey yani fiyatı. Rossman’da satılıyor. Almanya’ya giden gelen varsa onlardan da aldırabilirsiniz. Catrice markası Almanya’da her yerde var. Oradaki fiyatı 3 euro muş.

Uzun zamandır bakımlı hatun kategorisinde bir şey yazmamıştım çünkü yazmaya değer bir şey bulamıyordum ama bu! Ama bu! Deneyin arkadaşlar.

Öptüm sizi….

Reklamlar

“Kamuflaj” için 6 yorum

      1. Ben sivilce ve izleri için almak istiyorum sıvı olanını kullanıyorum ona mı devam etmeliyim buna mı geçmeliyim sizce

        Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s