Çalışan anne, Ben...

Alışamadım alışamadı alışamadık

Ya benim kızım her sabah ağlayarak kreşe gidiyor.
11 aylıktan beri kreşe giden çocuk, alışkındır dedim… ben işe dönünce ne değişecek ki yine gidecek dedim…sorun olacağını düşündüğüm şeyler arasında en son madde ipekin kreşe gitmek istememesiydi. O oldu!
Süre çocuğuma uzun geldii. Akşam üstü camdan uzun uzun dışarıya bakıyormuş. Babasının arabasına benzettiği bir araba görünce heyecanlanıyormuş. İnsanın içi eriyor değil mi?

Oturduk konuştuk bütün haftasonu boyunca konuştuk. Kavram olarak çalışma günü ve dinlenme günlerini anlatmaya çalıştık.

Ben şimdi bir tane takvim yaptım. Excel üzerinde. Onunla anlatmaya çalışacağım. Tatil günlerini renklendirdim. İş günü ve aile günlerini onun üstünden gösterip, günü bitirince yani uykudan önce o günün kutucuğunu boyatacağım. Böylece tatile ne kadar kaldığını görebilecek.

Umarım işe yarar. Yararsa yazarım gene. Takvim üzerinde bayram tatilinde dedesine gideceğimiz güne araba resmi koydum mesela. 18’inde ihsan Almanya’ya gidecek o güne de uçak yaptım.

Diğer taraftan uykuda altına kaçırma sorunumuz hat saffada. Dün gece yine oldu. Hafta içi kreşte sadece 1 gün olmadı. Onun dışında her gün ihsan eve kreş çantasına takılmış bir de ıslaklar poşeti getirdi. Baskı yapmak istemiyorum. Asla kızmak istemiyorum ama fenalık geldi çişli çamaşır yıkamaktan. Havalar da çok sıcak uykudan veya uyku sırasında kalkıp su içmesini engellemek istemiyorum.

Büyüyecek ve kaslarını daha iyi kontrol etmeyi öğrenecek
Ne diyelim….
Bunlar da geçecek

Ama bana fenalık geldi

Reklamlar

“Alışamadım alışamadı alışamadık” için 2 yorum

 1. Şuan çocuğunuz kaç yaşında bilmiyorum. ama aynı sıkıntıyı bende yaşadım evet çocuk kreşte yaşadığı olumsuzluklar yada süre gerçekten onlar için çok uzun sizinle geçirdiği zamanlarda oldukça kısa geliyor ve tepki olarak uyumakta istemiyorlar. bunu kreşteki öğretmeni ile iş birlği ile çözmeye çalışın eğer dahada problem devam ederse mutlaka değiştirin değişiklik iyi gelecektir. ama bu çok radikal bir karar ben değiştirdim kreşi bakalım bu süreçte beni neler bekleyecek.

  Beğen

  1. Merhaba. Benimki 3 buçuk yaşında. Bu yazıyı 8 ay önce yazmıştım. Geçen sürede kreşe alıştı çok şükür. Şuan çok çok severek gidiyor. Geriye dönüp baktığımda hepimiz için adaptasyon süreci biraz sancılı geçti ama şuan iyiyiz. Kreşin kusurlu olduğunu düşünsem kesinlikle ben de bir saniye dahi tutmazdım. Zaten kreşle anlaşırken de kreş sahibine çok net ifade ettim. Anlaşamazsak ben sözleşme falan dinlemem dedim.
   Umarım kreş değiştirmenizin faydasını görürsünüz. Sizin kaç yaşında?

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s