Bebek-cocuk bakimi, Yemek sorunsali

Epi’yi süt içmeye nasıl alıştırdım?

Nasıl yaptım?

Gazla 🙂

20160331_095445

Çünkü gazla çalışıyor bunlar. Ahahahhaa…

Nasılsınız? Keyifler nasıl?

Nadiren başarıya ulaştığım anne-çocuk ilişkilerinde, zaferle sonuçlanan bi hikayemi paylaşmak isterim.

Ağzına süt sürmeyen çocuğa her akşam süt içme alışkanlığı kazandırdım.

Şöyle oldu. Önce ihsanla kendi aramızda şu şekilde konuşmalar yapmaya başladık; senin boyun çok süt içtiğin için mi uzadı – Ben çocukken uyumadan önce hep süt içiyordum o zaman bacaklarım çok güçleniyordu çok hızlı koşuyordum – ben süt içmeyi çok seviyorum mesela biraz hasta olunca süt içince daha kötü olmadan geçiyor.

Çaktın köfteyi?

Sonra hepimiz ailecek süt içmeye başladık. İhsan mesela bana sesleniyordu Eda’cığım ılık süt içelim mi? Ben de saf saf aaa harika fikir hemen yapalım diyordum. Ona da şöyle bir yarım ağız soruyordum. Sen de ister misin – ııı ıııhhhh. Tamam. Sonra ihsanla tiyatral yeteneklerimizi sonuna kadar kullanarak oooh içim ısındı, ay yarın iş yerinde hiç yorulmayacağım bilmem ne bilmem ne… süt reklamlarına layıktık yani 😀

Derken arkadaş da bize takılmaya karar verdi. Fakat kreşteki arkadaşı Ata, öğle uykusundan önce biberonla süt içtiği için o da biberon istedi. Hay hay. Evde cam biberonlar duruyordu. Isıttım koydum masaya. Hiç zorlamadım. Derken konuşmayı anlattığım Ata’ın annesi, İpek’e Ata’nın biberonundan hediye etti. Çoooook teşekkür ederiz Sedef Hanım’a. Hala da onunla içiyor.

İpek ilk sütü içmeye başladığında ihsanla dedik ki bak şimdi koridorda koş biraz ne kadar hızlı koşacaksın… koşturup abartılı tepkiler verdik. Vaaaavvvv ne kadar hızlı. Sen şimdi hiç yorulmamışsındır bile….

Böyle böyle alışkanlığı oturdu. Her akşam uykudan önce bir biberon sütü bitiriyor. Fakat, bu durum uykuda çiş yapma – yaptırmama çalışmalarımı baltaladı. Onu daha sonra çözeceğim.

Bu arada dip not, her zaman hep hep hep cam şişeden günlük süt verdim. Asla bal-şeker-nesquick bilmem ne koymadım içine. Fazla şeker alımına karşıyım.

Ve başardık, mutluyum ….

Sevgiler

Neşeyle kalın

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s