Ben...

Ayaz Bebek’in Elbisesi

Merhabalar…

Cuma keyifleri nasıl?

İstanbul’da hava biraz bulutlu şuanda umarım yarın açar. Açarsa açık hava bir yerlere gidesim var.

Siz de gittiği her yere bebek taşıyan kız annelerinden misiniz?

Bizim bir Ayaz bebeğimiz var Epimin ilk bebeği aslında o. Başka türlü türlü bebekler aldık, neler neler yaptık o bebeği kesinlikle bırakmıyor. İkizi gibi dolaştırıyor onu. O kadar ki ailecek fotoğraf çekileceğimiz zaman mutlaka Ayaz bebek de aramızda oluyor. Bence hiçbir sakıncası yok. Çocuk bir oyuncağını diğerlerinden çok daha fazla seviyor olabilir. Eve gelen her yeni bebeğe Ayaz bebeğin arkadaşı muamelesi yapıyor ahahahaaa… Yani onun yeri tamamen ayrı kalbinde. Napalım bize de saygı duymak düşer.

Ammmaaa diğer taraftan annelik içgüdülerim beni rahat bırakmadığı için ben bu bebeği birkaç defa yıkadım. Zaten bebeğin canı çıkmıştı iyice beter oldu. Pamukları tamamen göbeğine doğru toplandı ve son yıkamamda ise tek gözünün kirpikleri gitti. Zaten canı çıkmıştı iyice mahvoldu. İçim içimi kemirirken gözden çıkardığım bir bluzumu de aldım mahalledeki terziye gittim. Dedim kardeş parası neyse vereceğim şuna güzel bir tulum-elbise bir şey dik. Ki bu terzi bizim çapraz alt komşumuz ama kadın yoktu ben gittiğimde kocası vardı dükkanda o da beni tanımadı. Şöyle bir baktı bebeğe uğraşamam bununla dedi ve döndü totosunu gitti. Bana bir sinir geldi. Arkadaş kibarca de ki bu beni çok uğraştırır kusura bakma falan. Yok öyle bir kibar tavır. Sanki dükkanına gelip bi ekmek parası demişim gibi muamele yaptı bana. Ayı olmak gerek çünkü! Çektim gittim dükkanından. O sinirle geldim eve açtım incik boncuk bir şeylerin olduğu kutuyu aldım bluzu. Size yemin ediyorum hayatımda hiç elbise falan böyle makinede falan yani dikmişliğim yoktur. Sinirden cesaret geldi herhalde. Aldım İpek kızımı da aşağıda adım adım göreceğiniz şekilde elbiseyi diktim kıza da süslettim. Çok amatör işi onu en baştan söyleyeyim ama vallahi mis gibi oldu.

20160402_153236
önce bebişi üstüne koyup kalıp çıkardım
20160402_153244
nokta nokta çizdiğim yerlerin etrafını iğneledim
20160402_153859
sonra çizgilerden kestim
20160402_154159
aynı şeyi diğer tarafa da yaptım
20160402_154900
ortaya çıktı bile!
20160402_162246
kenarlarını diktim
20160402_163900
kızım da süslediiiiiii

Dip not: Tam 2 bak 2 gün sonra kapı çaldı açtım. Bu komşu adam. Bir kablo meselesi var. Apartmanda bir dairenin tv kablosunu yapan adamlar bizim sokak kapısının üstünden geçirmeleri gereken kabloyu sarkıtmışlar evin önünde çamaşır ipi gibi kablolar sarkıyor. Biz de yazı asmıştık düzelttirin falan diye. Baktım meğerse o kablolar onlara aitmiş. Yani terzi komşuya. Adam anlatmaya başladı dedim ki kusura bakmayın ben uğraşamam eşim sizi arar ona anlatırsınız. Bozuldu suratı dedim ki 2 gün önce dükkana oyuncak bebek getirmiştim siz de beni terslemiştiniz o yüzden ben uğraşamam siz numaranızı verin eşim arar sizi dedim. Kötü ve gıcığım dimi!!!! Biliyorum! Ama insan olana insan gibi kabalığa da böyle uyuz uyuz napalım…. Yoksa valla sevimliyimdir aslında…

Ayrıca karmaya çok inanırım!!!

Öptüm sizi

Reklamlar

“Ayaz Bebek’in Elbisesi” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s