Bakımlı hatun, Ev düzeni

Evde Kostüm Yapımı

FullSizeRendervd

Senaryo belli 😃 Kreşin Aralık ayı programı gelir, açıp okumaya başlarsın ding ding ding!!!! Yılbaşı kostüm partisi wuuuuhhhhuuuuu kolay gelsin Edacığııııımmmm🙋

Haftasonu anne-baba-çocuk olarak AVM’ye gittik kostümlere baktık Allllaaahıııımmmm o kumaşları gördünüz mü? Yani gerçekten bir tane kostümü elinize alın bir dokunun bakalım kendiniz giymek isteyecek misiniz? Bildiğiniz naylon!!!! Polyester bile değil iğrenç naylon. Fiyatları da 120 falan. Hey maşallah. Bir de İpek hanımcığım hiçbirini beğenmedi. Neden? Çünkü meğerse uzun tütü istiyormuş hanımcım. Tam 2 yaş 6 aylık bu çocuk kostüm beğenmiyor arkadaş!

Kalk kızım Eda dedim kalk sen bu işi çözersin.

Aldım elime bir kahve (yakıtsız çalışmaz tabi) açtım Google amcayı. Yazdım yazdım arattım. Beğendiğim, dişime göre modelleri telefonuma indirdim. Çağırdım çocuğumu bak yavrucum dedim hangisi güzel. Mavi uzun bir tütü istiyor orasını anladık. Üstüne hiiiççç önem vermiyor onu da çözdük 😀 Tamam çocuğum dedim annen bu işi halledecek. Veeeee artık bir planım vardı nihahahahahaa…💪💪💪

Gittim tuhafiyeye şunları aldım;

3 mt kristal tül (tabii ki mavi) (3,5TLx3=10.5TL)

Yarım mt kendinden desenli mavi tül (5 lira)

Kendinden delikli lastik (3,5 TL)

Keçeden kar taneleri (0,5TLx10=5TL)

Kar gibi kurdelemsi şey (hediye, sanırım onların metresi 2 lira falan)

Tütü yapımı ile ilgili milyonlarca video bulabilirsiniz. Ben burayı tıklayarak ulaşabileceğiniz video’yu örnek aldım. Hiçbir yerde bahsedilmeyen ve zor olan şeyi söylüyorum; kristal tülün doğru ölçülerde kesilmesi. Şimdi benim cimcime, belden ayak bileğine kadar 40 cm. Fakat tütü denen şeyin kabaracağını hesaba katarak 10cm pay ekledim. Aslında bunu bana canım arkadaşım Özlem söyledi. Kendisi bu işlerden anladığı için… Neyse, videoda da göreceğiniz gibi aslında her bir şeridi ikiye katlayarak lastikten geçiriyorsunuz. Bu da 50×2=100 cm’lik şeritlere ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. İşte tülü 100 cm’lik şeritler halinde kesmek zor. Orası zor. Allahtan Özlem vardı. Birlikte yere yaydık tülü. 100 cm’i ölçüp iki ucundan karşılıklı tutarak kestik. Sonra da yaklaşık 4 parmaklık genişlikte parçaları oluşturduk. O kısmı zor. İki kişi lazım.

IMG_1034

Tül şeritleri kestikten sonra bu lastiğin iki ucunu birbirine diktim. Şeritleri ikiye katlayıp her bir delikten tek tek geçirdim.

Üst kısmına gelince… bu bir body. Alttan çıt çıtlı body’ler yok mu onlardan.

Üst kısmı için desenli tülü göğüs hizasından ayarlayıp kestim ve yapıştırdım. Sonra kar gibi olan kurdelemsi şeridi göğüs şekli yapacak şekilde hafif eğim vererek tülün üstüne yapıştırdım. Kenar, yani koltukaltı kısımları kötü durduğu için şeridi oraya da yapıştırdım. Yaka kısmına kalp şeklinde boncuklar vardı elimde onları silikon tabancasıyla yapıştırdım.

FullSizeRender

 

İşte böyle bir şey çıktı ortaya.

Omuz kısmına bir şeyler daha ekleyeceğim galiba. Biraz düşünmem lazım.

Bu tütüyü ilk yaptığımda ipek çıldırdı delirdi giyeceğim dedi giydirdik. Tüllerin düzgünlüğüne bakın. Sonra ipek bunu çıkarmak istemedi ve tüm akşamı bununla geçirdi. Sonra bu hale geldi. Düzeltmem lazım biraz.

Daha ayakkabı kısmına çalışacağım ama yılbaşı kıyafeti konusunda çok mesaj geldiği için biran önce paylaşmak istedim…

Umarım size bir fikir vermiştir. Ay o iğrenç kumaşlı kıyafetlerden sonra pamuklu pamuklu bu iyidir iyi ☺️

Sevgiler…🌸

Daha önce de “ilk yılbaşım” kıyafeti yapmıştım.

Ona da 👉 burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s