Miniklerle gezme 👣

Çocukla Düğüne Gitmek

IMG_9692

Aman uyku düzeni, aman yüksek ses, aman parfüme bulanmış kadınlar rujlarıyla çocuğumu öpecekler korkusu ile İpek’imi düğünlere götürmemek için tam 29 ay bekledim. Ama bu sefer kaçmadım, götürdüm.

Aslında onun da eğleneceğini içten içe biliyordum. Çünkü artık bebek değil. Laf anlıyor, derdini anlatıyor. Yani örneğin müzik sesi onu rahatsız etse bunu çok net ifade edebilir.

Öncelikle belirteyim hala bebeklerin düğünlere götürülmesine karşıyım. Bir bebeğim daha olsa yine en az 1,5 yıl o kadar yüksek ses olan, havasız bir yere götürmem. Bu net.

Düğüne gideceğimiz gün, öğle uykusunu fazla fazla uyuttum. Zaten hepimiz birlikte uyuduk. Bize de iyi oldu. Evden çıkmadan önce hafif yemek yedirdim. Çok aç gitmesini istemiyordum ama orada bir şeyden kıl kapıp yemeyi ret ederse de aç kalmayacak kadar. Nitekim –çok şükür- ordövr tabağından meyvesine kadar önüne gelen her şeyi yedi.

Düğün yeri bir otelin düğün salonu olduğu için üşür mü üşümez mi diye düşünmeme gerek kalmadı. Açık havada olsaydı daha fazla yedek kıyafet götürmek zorunda kalacaktım.

Yine de elbisesine uygun yedekler götürdüm. İç çamaşırı atlet çorap, yedek elbise, hırka…

Bizimki gelini görür görmez “aaaaa prenses vaaaaarrrr” diyerek şaşırıp kaldı. Görmemiş çocuğum daha önce ne yapsın 🙂

Ona uygun içecek bulamadığımız için sürekli su içti. İkram edilen meyve sularına güvenemediğim için vermek istemedim. Ayran sordum yoktu. En iyisi su dedim, iç yavrum su iç, bir dahakine onun sevdiği içeceklerden kendim götürebilirim yanımda.

Suyu bol içince tabi tuvalet konusu oldu. 1,5 saat aralıklarla tuvalete götürdüm.

Pistte oynamadı. Kalabalıktan çekindi zaten ben de birilerinin onu çarpıp düşürmesinden korkardım. Masamızın arka tarafında kendi parti ortamını yarattı. Kan ter içinde kala kala oynadı.

Masamız hoparlörden uzaktı. Allahtan ki uzaktı. Yazıda on bininci defa düğün ve yüksek ses ilişkisini yazmayayım şimdi

Düğünden ayrılırken tuvaletini yaptırıp pijamalarını giydirdim. Yolda uyuyacağına adım gibi emindim çünkü. Arabadan alır direk yatağına yatırırım diye düşündüm ama bu plan tutmadı. Çünkü bütün yol boyunca şarkı söyleyip “sana komik yaptım” diyerek kendi çapında espriler yaptı. Ama iyi oldu aslında eve gelince yıkadım bir güzel terli terli uyumadı…

Çocukla düğün zor mu? Çocuğuna ve birlikte olduğunuz kişilere bağlı. Biz babaanneye bırakıp dans edebildik. İpek de usluydu, genelde etrafını izledi. Usluydu derken bütün gece koca insan gibi yanımızda oturmadı. Bizim masanın etrafında koştu, başka çocukların yanına gitti. Sandalye süslerinin bir kısmını söktü. Daha “uslu” bir performans beklemiyordum zaten. Siz de beklemeyin 🙂

Sevgiler…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s