Ev düzeni

Oyuncakları nasıl düzenliyoruz?

Oyuncakları toplama düzenleme ve düzenli halde tutmak zor ama imkansız değil. Bu konuda son zamanlarda arkadaşlarımla çok konuşuyoruz. Herkesin kendine göre yöntemleri var, bizim için en uygun yöntem oyuncakları kategoriler halinde toplamak oldu.

Bu süreci İpek (28 aylık) ile beraber oluşturduğumuz için kendisi de “çoğunlukla” oyunu bittikten sonra aynı şekilde topluyor. Çünkü şunu biliyor, oyuncaklarını toplamazsa yeniden oynamak istediğinde onları bulamayabilir. Bunu yaşayarak öğrenmesi için zaman zaman oyuncaklarını yok ettiğim oldu. Örnek veriyorum kamyonunu arıyor. Deli gibi kamyon arıyor evde. Gayet gaddarca “geçen sefer oyunun bittikten sonra kamyonunu yerine koymadığın için şimdi kayboldu tatlım” dediğim oldu. Kendini yere atarak ağladığı da oldu sakince beraber arayalım dediği de… Gaddar mıyım çok 😓

Süreci İpek ile beraber oluşturduk dedim ya… önceden kocaman iki tane oyuncak sepeti vardı ve tüm oyuncaklar onların içine atılmış haldeydi. Bir gün beraber bütün oyuncakları çıkardık. Sepetleri güzelce yıkadık. Oyuncakları sildik. Bebek oyuncaklarını tanıdığımız bebeklere vermek için ayırdık. Bunların hepsini beraber yaptık ve tüm süreçte ona açıklama yaptım. Sonra kategoriler halinde oyuncakları düzenledik. Örneğin arabalar. Onları böyle fermuarlı bir çantanın içine topladık. Şimdi arabalarla oynamak istediğinde sadece o çantayı çıkartıyor. Ve oyunu bittiğinde arabaları aynı yere topladığında eksiksiz olarak hepsinin sağlam ve yerinde kalacağını biliyor. Bu da onu motive ediyor. Çünkü malı kıymetli 😄

FullSizeRenderök
Araba- kamyon vb
Birkaç örnek daha vereyim…

unnamed
Çay takımı ♡
Boyalar ve kitap – boyama kitabı – sesli kitapların düzenleyicisi. Bildiğiniz gazetelik bu. Ev hediyesi idi 🙂 Tanıdın mı Sevda 😀 Odasının köşesinde duruyor.

FullSizeRenderölp bhuı6

Favorim bu ↘️ Dün bahsettiğim Polly bebeklerin ıncık cıncık aksesuarları.

xcfvgbhnj

Bu kutuyu Koçtaş’tan el aletlerinin satıldığı reyondan aldım. Aslında değişik boylarda çivi mivi dübel bilmem ne koymak için kullanılan bir şey. Ama bizim için oyuncak düzenleyici. Büyük parça oyuncakları (araba-lego vs) düzenledikten bir süre sonra bu aksesuarları düzenlemeyi teklif ettim. Teklif ettiğimde ne tepki vereceğini ve bebek aksesuarlarını neye göre ayıracağını çok merak ediyordum. Uzun süre düşündü ve nasıl yapalım diye bana sordu 🙂 Kendisi düzenlemedi yani… Birlikte ayırdık şimdi aynı düzenden devam ediyor toplamaya. Ödü kopuyor ayakkabının teki kaybolacak diye ahahahahaaa.

156

Polly bebekler ile ilgili her şeyi bu kutuda topluyoruz. Dünkü yazıyı okuduysanız tahmin edeceğiniz gibi bu aralar bu kutu hep ortada….

Bizim oyuncak düzenleme yöntemimiz bu şekilde. Umarım size ilham verir.

Sevgiler…. 💕💕💕

Reklamlar

“Oyuncakları nasıl düzenliyoruz?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s