Miniklerle gezme 👣

Ne Polly’miş Arkadaş!

IMG_8789

İpek ’çiğim ile toto totoya geçirdiğimiz şu yaz döneminde hayatımıza hızla giriş yapan bir oyuncak serisi oldu. Polly Pocket!

Her şey eski kreşinde yaptığımız doğum günü partisinde gelen minik bir Polly bebeği hediyesi ile başladı. Ben bu minik bebeklerin varlığından bile haberdar değildim. Hediye sayesinde öğrenmiş oldum. Bir kere daha teşekkür ederiz. 

Temmuz ayında iş için 1 haftalığına Bursa’da olacaktım. Bu süreçte kreşe gitmediği için babaannemiz baktı kızıma. Bursa’da olduğum sürede başka şeylerle oyalansın mutlu olsun babaanneyi daraltmasın diye oyuncak alacaktım. Baktım bu Polly serisinin su parkı mı ne öyle bir oyun seti var. İçinde şezlong bilmem ne … bikinili 2 tane polly bebek. Can simidi gözlük şapka vs… Bu seti aldım. Benimki daha görür görmez üstüne atladı ve saatlerce oynadı. Parçaları çok küçük olduğu için güzelce anlattım ve gözümün önünden ayırmadım o oynarken.

IMG_9023

Sonraaaaa İzmit’e arkadaşlarımızın yanına gezmeye gidiyorduk. Hani olur ya bazı arkadaşlarınızla nefesiniz tükenene kadar sohbet etmek istersiniz. İhsan’a dedim ki gel dedim şuna bir polly seti daha alalım orda açarız dalar oynar. Geç kalmak pahasına AVM’ye gidip kendisine seçtirdik. Tekneli bir şey aldı. Hemen açmak istedi tabii ki. Dedik ki arabada açarsan parçaları kaybolur. Zavallım yol boyunca elinde tuttu paketi. Sürekli şimdi açmıyorum anne Burcu’ya gidince açalım da parçaları kaybolmasın dedi durdu. İçi gitti garibimin… Sonuç? Arkadaşlarla harika bir akşam geçirdik ahahahahahaaa sefam olsun 🙂

IMG_8915

Bu Polly tutkusu aylardır geçmiyor. Havuzda oynarken de onları alıyor yanına gezmeye giderken de…

IMG_9031

Dediğim gibi parçaları çok küçük, gözünüzün önünden ayırmamanızı tavsiye ederim ama yine de oturup sakince oynuyor ya onlarla ayyy ne huzur.

Kız annneleriiiiiiii tavsiye ederim, deneyin…..

Bu arada dip not olarak belirtmek istiyorum, ben oyuncakta cinsiyet ayrımına karşıyım. İpek, bebekler kadar arabalarla kamyonlarla da oynayan bir çocuk. Hiç karışmam ne isterse onu oynasın. Siz de karışmayın. Bir ara kafaya taktım ama sürekli bebeklerle oynama tutkusunu. Arkadaşlarıma danıştım hatta. Bırak Eda dediler çocuk ne isterse onunla oynasın…  Biz de hep bebeklerle oynamadık mı küçükken, çok şükür salak ya da güzellik takıntılı olmadık… Bir şeycik olmaz….

Güzel bir hafta sonu diliyorum, sevgiler 💕

Reklamlar

“Ne Polly’miş Arkadaş!” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s