Miniklerle gezme 👣

İzmit Hoşgör Pastaneleri

mekan19b

İzmit Hoşgör Pastaneleri (Hoşgör Merkez)

Hafta sonu İhsan’ın üniversiteden çok yakın arkadaşlarıyla buluşmak üzere İzmit yollarına düştük. Çok yoğun yağmur yağışı vardı. O kadar ki İpek de dehşete düştü zavallı çocuğum yolun büyük kısmında dut yemiş bülbül gibiydi. Ben de otobanda giderken anam dedim korku filmi sahnesi gibi bu ne yahu!

İzmit’te arkadaşlarımızın tavsiyesi üzerine “Hoşgör” isimli bir yere gittik. Dışarıdan ilk bakıldığında zaten güzel bir yere geldiğinizi anlıyorsunuz. Tek kötü tarafı otoparkı küçük ve o yağmurda çamur içindeydi. O kadar yatırım yapıp son derece şık bir mekan yaratmışsın ama otoparkı çamur içinde! Ben İpek’le erken indiğim için ayaklarım çamurlanmadı ama İhsan ve arkadaşlarımız nasibini aldı.

Giriş katında ilk dikkatimi çeken masa düzeni oldu. Gerçekten kalabalıktı,  ilk bakışta boş masa göremedim hatta. Çeşitli boyutlarda masalar vardı ama kesinlikle kimse toto totoya oturmuyordu. Bu çok büyük bir artı. Masaların arasında yeşillik alanlar vardı. Yani göze batmadan bariyer görevi görüyordu. Hoştu.

Fakat biz ikinci kata çıktık çünkü orda çocuklar için kocaman bir oyun odası var. Odanın bir tarafı yere kadar cam ve dışarıya bakıyor. Diğer tarafı yine yere kadar cam ve masaları görüyor. Şansımıza odaya bakan masalardan biri boştu. Hemen atladım zaten buraya oturalım diye. İpek oyun odasında oynarken birbirimize el salladık camın arkasından. Oyun odasındaki oyuncaklar da kırılmış-canı çıkmış iki – üç parça değildi. Lego da vardı, iki tane kaydırak da, bisiklet de, benimkinin favorisi kamyon da 🙂 Bir ara baktım benim minnak diğer taraftaki camın önünde durmuş yağmuru ve caddeden geçen arabaları izliyor. Aha dedim tam anasının kızı, bir tek elinde kahvesi eksik 😀

Benim kalbimi çalan bir diğer detay da çocuk odasına girerken büyüklerin galoş giymesi oldu. Kirli ve temiz galoşlar için yer vardı. Oturmak için de rahat bir alan yapmışlar.

Kahvaltıdan sonra İpek pasta isteyince, erkekler alt kata pasta seçmeye gittiler. İpek tabii ki en cırtlak renkte kaplaması olan pastayı seçmiş kendine. Onun tadına bakmadım ama daha sonra yemek için büyük bir pasta almış İhsan. Kahvaltıdan sonra arkadaşlarımızın evine geçtik. Orda Hoşgör’ün pastasını da yemiş oldum. Hakikaten çok güzel bir pastaydı. Rejim ayakları olmasa bir dilim daha kesin yerdim. Kesin!

İzmit’te belki başka güzel yerler de vardır zaten eminim kesin vardır. Ama Hoşgör benim için çok iyiydi. Çocuklu ailelerin rahat etmesinin ötesinde yemekler, servisin hızı, görevlilerin güler yüzlü ve temiz oluşu… Hepsi çok güzeldi. Uzun aradan sonra arkadaşlarımızla buluşmanın verdiği mutlulukla her şeye tozpembe baktığımı sanmayın. İpek’le bir yere gittiğimde acayip kıl bir müşteri olabiliyorum bazen. Bana Kartal Pelit’in verdiği temizlik ve rahatlık hissini verdi.  Söylemeden geçemeyeceğim, fiyatlar açısından da Pelit ile yarışır. Belki Pelit bir tık daha pahalıdır ama Hoşgör için asla ucuz veya makul fiyatlar diyemem. Ama değer!

Linkini aşağıda iletiyorum.

http://www.hosgorpastaneleri.com/tr/

İzmit’e yolu düşüp de kahvaltı yeri arayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

Eğer İzmit’te bir eve misafirliğe gidecekseniz, buradan çikolata-çilekli pasta alıp götürün ev sahibi çok memnun olur 😉

Sevgiler, neşe dolu bir hafta olsun.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s