Bebek-cocuk bakimi

Çocuğum giyinmek istemiyor !

kıyafet

İki yaş sendromundan mıdır, boğa burcu olmasından mıdır nedir benimki hiç kıyafet giymek istemiyor.

Hep ayakları yere çıplak çıplak bassın, üstünde bir şey olmasın… bıraksam tüm gün öyle dolaşır.

Bak hasta olursun, öksürürsün, acı şurup içmek zorunda kalırsın diyorum şurup acı değil diyor. Evet ama diyorum eğer çok hasta olursan doktor sana tatlı değil acı şurup vermek zorunda kalır. Hasta olmayacağım diyor. Anne hasta olacak diyor. Evet belki akıl hastası 🙂

İpek’i giydirmek için iki yöntem buldum. Şu zamana kadar hiç sekmedi. Hep işe yaradı. Önceden giyinmek istemediğinde tamam sen bilirsin hasta olursan üşürsen sen üzüleceksin, senin canın acıyacak diyordum. Hasta olmayacağım diye yırtınıyor, ağlıyordu.

Veya şimdi giyin, hava sıcak olduğunda söz veriyorum çorap giymeyeceksin diyordum. İlk zamanlar bu yöntem tuttu sonra hava sıcak olmuyor demeye başladı. E haklı!

Gel diyorum sana bir hikaye anlatayım! He? Diyor ben de AHA! Diyorum içimden, ilgini çekmeyi başardım küçük insan 😀

Bak şimdi diyorum, ormanda yaşayan küçük bir sincap varmış. Sincap o kadar küçükmüş ki kıyafetlerini giymeyi bilmiyormuş. Annesi ona yardım etmiş. Kıyafetlerini giymeyi öğretmiş. Nasıl öğretmiş biliyor musun? Annesi küçük sincaba önce kolunu uzatmasını söylemiş diyorum ve bu arada hop tek kolu giydiriyorum. Bak işte böyle kafasından da geçirmesi gerekiyormuş diye devam ediyorum tabi o sırada gerçekten kafasından geçiriyorum. Sonra küçük sincap bacaklarının çok üşüdüğünü söylemiş çünkü onun yaşadığı ormanda hava çok soğukmuş. Annesi ona böyle pantolon giydiriyormuş. Önce bir bacaaaakk – paçadan geçiriyorum- sonra da diğer bacak –öbür paçayı da geçiriyorum- sonra da böyle belini çekmiiiişşşş….

Anladınız siz 🙂

En sonunda da hikayeyi bitiriyorum; bütün kıyafetlerini giyen tavşan ısınmış ve çok mutlu olmuş. Mutlu mutlu oynamaya devam etmiş diyorum.

Benim anlattığım hikayeler hep bu formatta oluyor. Köpek olabilir, kurbağa olabilir… üşümüş, giyinmeyi öğreniyor, giyinmeyi öğretiyor olabilir.

Şaka değil işe yarıyor.

Diğer formülüm biraz komik! Giyinmeme inadı tuttu diyelim. Kazağının baş kısmını iki elimle toplayıp burnumu içine sokuyorum. İpek diyorum burnumu öp bakalım. Burnumu öpmek için kafasını kazağına uzatınca yakasını boynundan geçiriveriyorum. O kıkırdarken ben kola geçiyorum. Aynı şekilde kol kısmını ellerimde toplayıp kulağıma dayıyorum. Kulağımı tut bakalım diyorum. Kulağımı tuttuğu elinden kazağın kolunu geçiriveriyorum. Ona oyun oluyor bu ve o noktada eğlenmesine bakıyor giyinip giyinmediğini kafasına takmıyor.

İnatlaşmadan çözüyoruz.

Şimdi de saç toplamaya çözüm arıyorum.

Bulunca onu da paylaşacağım

Sevgiler

Reklamlar

“Çocuğum giyinmek istemiyor !” için 3 yorum

  1. Benim kızım 4 yaşında ve hep yazli kisli ince elbise giymek için inatla ve artık ben sinir krizine giriyorum acaba ne yapabilirim diye çok düşündüm ve çözüm bulamadım

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s