Bakımlı hatun, Ben...

Diyetteyim! Başlangıç&kilo geçmişim 👀

Diyete girdim!

Vallahi girdim.

Aslında son zamanlarda gidişatımın pek iyi olmadığının farkındaydım ama sadece bir dürtüye ihtiyaç duyuyordum. Hafta sonu annemi görmeye Eskişehir’e gittik. Benim annem biraz pat pat pat lafını söyleyen birisidir. Daha öpüştük koklaştık çayımızı koyduk salona oturduk ki patlattı. Kilo almışsın! Hönk! İhsan da ondan aldığı destekle “ver ver biraz versen iyi olur” demez mi!! Hööööö!!!

Dediğim gibi, insan kendisini bilmez mi, ben de biliyordum kilo aldığımı ama uyarı getirecek kadar olduğunu düşünmüyordum.

Ve işte diyetteyim. Dün Eskişehir’den döndük ve bugün yani pazartesi günü hemen olaya müdahale etmeye başladım (hayata küsüp annemin yemeklerini yemeden dönecek halim yoktu)

Ben, gerek genetik yapım gerekse iştahım sebebiyle hep “sürekli dikkat etmesi gereken” gruptayım. Yani hayatımda hiçbir zaman “ya ben de biraz kilo almak istiyorum ama olmuyor” veya “bacaklarım çok çırpı bana etek yakışmıyor” demedim. Böyle cümleler hiiiiiiç kurmadım.  Ve geçmişime göz atmak gerekirse kilo grafiğim birbirini tekrar eden V şekillerinden oluşur. Al-ver-al-ver-al-ver.

17 yaşımda, üniversitedeki ilk senemde okulun ennnn güzel, en harika en muhteşem kızı olmak gibi hevese girerek tam 17 kilo vermiştim. O zaman 76 kiloydum.  Hedefi büyük tuttum başarım da büyük oldu. Tabii ki okulun en güzel kızı falan olmadım, bir kere beden eğitimi bölümünde okuyan kızlar o daracık Adidas taytları ile okulun bahçesine çıkınca muhteşem bir vücudun, bebek gibi bir suratın da olsa böcek gibi eziliyordun. Psikolojik olarak yani.  Şuan düşündüğümde en harika kız olmak fikrinin ne kadar saçma olduğunu anlasam da o dönemde o kiloları atıp orangutandan sevimli bir genç kıza dönüşüm yaparak kendime daha fazla güvenmeye başladım. Kaşlarımı aldırıyor, saçımı kıpkırmızıya boyuyordum hahahhaa ne güzel günlerdi ya! Ev arkadaşım Özlem’in ehliyeti ile barlara giriyordum çünkü ben daha 17 yaşındaydım 😀

böyle bir şeydim işte

Gel zaman git zaman – evlenene kadar 56-59 rakamları arasında gittim geldim. Evlenince muhteşem bir ev hanımı olduğumu eşime göstermek çabasıyla her gün sarmalar dolamalar efendim mantılar falan yaparak kilo almamıza sebep oldum. Tabii ki bu doğru değil! Doğrusu; evlenince hazır yemek-dışarıdan söylemek ve/veya dışarıda yemek yemek yüzünden aldım o kiloları. Kilo aldığımı da pek anlamamıştım. Taaa ki Barcelona’ya gidene kadar. İstanbul’a döndük, fotoğrafları bilgisayara atıyorum anam! Amanın bayan popo olmuşum ya ben!

barca

Sonraaaaa tartı aldım eve 🙂 Baktım 63 olmuşum.  Ve dukan diyeti yapmaya başladım. Dukan diyeti ile tam 8 kilo verdim. Yine dukan yapar mıyım? Hayır! Sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Sonraki Prag seyahatimizde 55 kilo ile bu haldeydim.

prag

Ama bu halde kalamadım. 59’a kadar çıktım ve sonra da hamilelik oldu işte. Onu daha önce yazmıştım ilgilenirseniz buradan bakabilirsiniz.

Şimdiiiiiiiiii olayım şu!

30 yaşıma girmeme tam 4,5 ayım var

İpek’imin doğum gününe ise 1,5 ay

Ben yine 63 kiloyum (böhüüüü)

Hedefim İpek’in doğum gününe kadar 59, kendi doğum günüme kadar da 55 kilo olmak.

Daha önce 17 kilo verebildim ama o zaman çoooooook gençtim. O zaman daha kolaydı her şey.

Hem bana motivasyon olması açısından hem de benimle aynı dertten mustarip kadınlarla gönül birliği kurmak için kilo verme yolculuğumu yazı serisi haline getirmeye karar verdim. Diğer konularda yazılarım ile paralel gidecek.

Bugün 1. Gün. İlk günün bilançosunu yarın paylaşacağım.

Yılmak yok! 30’uma girerken harika olacağım.

Hem ileride çok şişman bir teyze olursam “ben 30’umda 1 doğum yapmıştım ve 55 kiloydum. Bu kilolar hep menopozdan sonra böyle oldu” diyebilirim. Nasıl ki hepimizin annesi evlenirken 48 kiloymuş da bilekleri incecikmiş ya, benimki de o hesap olur hahahahhaaa

Sevgiler 🙂

Sağlığınıza ♡

serefe

Reklamlar

“Diyetteyim! Başlangıç&kilo geçmişim 👀” için 8 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s