Çalışan anne

Anne iş gezisine giderse…

IMG_6113.PNG

Ev ahalisi için önhazırlıklar
Bizim evin annesi geçtiğimiz hafta iki gece evde yoktu. Daha önce de İpek’in doğumundan sonra Japonya seyahatlerim olduğu için eşim tecrübeli bu konuda aslında. Eşim İpek’e en az benim kadar iyi bakar. O konuda içim çok rahat. Ama yine de eşimin işini kolaylaştırmak için bir takım hazırlıklar yaparak gittim.
Aslında Japonya’ya gittiğim zamanlar daha zorluydu çünkü o zaman saat farkından dolayı iletişim sorunumuz da oluyordu. Bu sefer sadece Bursa’ya gittiğim için eşimle rahatça konuştuk ve yazıştık. Tabiiki bu kolay iletişim hem beni evde olup bitene daha hakim yapıyor, hem de eşim için saniyesinde desteğe hazır halde oluyorum.
Bizimki kreşe gidiyor, biliyorsunuz. Dolayısıyla kreş çantası hazırlamak gerekiyor her gün. Ben en küçük boy çöp poşetlerinin içine her gün için giyeceği kıyafeti ve ihsanın direk ipekin çantasına atabileceği şekilde kreş çantası malzemelerini ayarladım. Çok basit işler gibi görülebilir ama bu tür şeyler genelde kadınlar için çok basit. Erkekler için kreş çantası hazırlamak “o kadar da” basit olmayabiliyor. Hazırlığı şu fotoğrafta görebilirsiniz.

IMG_6085.JPG

Bu şekilde Çarşamba sabahı ihsan sadece poşeti açarak içindekini kıza giydirdi ve işi bitti. Diğer Çarşamba günü poşetini de olduğu gibi kreş çantasının içine attı. Tek yapması gereken çantanın içinde emzik olup olmadığını teyit etmek oldu.
Bir de gece kıyafeti var tabiiki. Onu da poşetten çıkardı ve tık giydirdi kıza. Günün sonunda çantadan çıkan herşeyi olduğu gibi kirli sepetine attı. Gerisi anneye kaldı 🙂
Yemek olarak da, iki gece için buzluktaki köfteyi ve daha önceden pişirip dondurucuya attığım kıymalı sebze yemeğini ısıtıp yediler. Önümüzdeki dönemde bir kere daha şehirdışı iş seyahatim olacağından haftasonu yaptığım tencere yemekerinde elimi bol tutarak yarısını dondurdum. Eve geç kalacağım günlerde de bunların birini sabahtan buz dolabı tarafına alınca akşam İhsan sadece ısıttı ve beni beklemeden yemeklerini yediler…
Hem çalışıp hem de çocuğa sağlıklı yemekler yedirmek zor. Yine de eve pide lahmacun hamburger pizza vs söyleyip yemelerindense benim yapıp dondurduğum bir sebze yemeğini tüketmeleri her şekilde daha sağlıklıdır diye düşünüyorum.
Bu aralar yine çok yoğundum. Anlaştığım firma ile sözleştiğimiz süreyi tamamladıktan sonra biraz mola vereceğim. Kızımı özledim yahu. Sabahları babayı uğurlayıp yumuş yumuş uyumayı özledim.
Tüm çalışan annelere kolay gelsin
Sevgiler

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s