Ben...

Çalışıyorum çalışıyorum çalışıyorum 😴

image

Bildiğiniz gibi artık tamamen freelance çalışmaya döndüm. Hayattan kesinlikle bu şekilde daha fazla zevk alıyorum. Bir süredir blog yazılarım YİNE sekteye uğradı. İşler işler işler bitmedi bitmiyor.

Şuan için iki haftalığına bir firma ile anlaştım. Onların servisi ile gidip geldiğim için eski düzene geri döndüm geçici olarak tabi. 12 Aralık’ta bu firma ile anlaşmam bitiyor. O zamana kadar ipek kız yine babasının kızı. Eski düzeni bilmeyenler için, bu linki koyuyorum…

Bir de saçma bir şey oldu. Bizim oturduğumuz evin eski kiracısı ikametini taşımamış. Nüfus kayıtlarında bizim adresimizde oturan kişiler hem onlar hem biz olarak gözüküyor. Kötü olan şey şu, bu insanların adına bankalardan, İski’den borç kağıtları geliyor. Sinirimlerimiz bozuldu. Nüfus müdürlüğü karakol arasında mekik dokudum onların kayıtlarını sildirebilmek için. Hayır adres bizim adres, yarın öbür gün icraya gelseler, ayakla pirincin taşını.

Sonuç alabilmek için nüfus müdürlüğü ile ilgili karakol arasındaki tüm anlamamama, inatlaşma, bugun git yarın gel, ben çok yoğunum bilmem ne oooooffffff bir sürü kapris çektim. Gerçekten vatandaşın devlet dairelerinde işi çok ama çok zor.

Çok basit bir işlem aslında benimki ama sonucu aldığımda kendimi büyük bir çatışmadan zaferle çıkmış gibi hissettim. Üstüne hasta oldum zaten koşuşturmaktan 😷

Neyse ki geçti, bitti

Sessiz kaldığım dönemde bir sürü araştırma yaptım, yazı taslakları hazırladım.

Günler geçtikçe bir bir yayınlayacağım

Sevgiler
Eda ❤

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s