Ben...

Istifa eden anne ne yapar?

image

İstifa eden anne napar?

Aslında kendi istifamı düşünürken bu konuyu o kadar çok google’ladım ve o kadar çok şey okudum ki biraz korktum desem yalan olmaz.

Benim hikayem hiç korktuğum gibi gitmiyor.

Okuduğum yazılarda genelde iş hayatının çok özlendiği, ilk hafta güzel geçerken devamında çocuktan sıkılma evden sıkılma halinin başladığı yazıyordu. Zaman içerisinde iyi giyinmeye özlem duyulmaya başlandığı falan yazıyordu.

HIÇ DE ÖYLE OLMADI!

Zaten henüz bacaklarımı uzatayım iki kadın programı izleyeyim veya bir DVD takayım gibi bir durumum olmadı. Hep bir koşturma var. Bir söz varya “istifa ettim ve dünyanın en meşgul insanı oldum” diye, o kesinlikle doğru

Bir kere öncelikle ev işleri yakanızı bırakmıyor. O kadar çok temizlik yaptım, o kadar çok attım ama yine de beni çağıran bir takım köşeler var evin içinde. Mesela valizleri iç-dış silmek istiyorum. Veya mutfak dolaplarını tamamen boşaltıp yeni baştan dekore etmek istiyorum.

Bu anlattıklarım daha çok benim psikopatlığım ile alakalı ama…. Herkes aynı olacak diye bir şey yok. Bir de çok uzun süredir ‘evimle ilgilenemiyorum’ suçluluk duygusu o kadar kanıma işlemiş ki sürekli daha fazla bir şeyler yapma dürtüm var. Bunu biraz dizginlemem lazım.

E tabiiki ipek var. Tamam ipek kreşe gidiyor ama sonuçta yalnızca birkaç saat orda kalıyor. Sabahtan akşama kadar tüm gün orada değil. Onunla olduğum zamanlar zaten popomun üzerine oturmuyorum.

Biraz daha düzenli anlatmak istiyorum çünkü bana çoğu kişi ne yaptığımı soruyor. Ve biliyorum ki çoğu kişinin kafasında boş oturduğum yanılgısı var. Burdan seslenmek istiyorum ev hanımı demek boş oturuyorsun demek değil! Kesinlikle değil.

Sabahları sekiz civarı evin canavarı uyanıyor. Bir 20 dk kadar yatak keyfimiz var ve inanın o keyif paha biçilemez. Şiş gözleri pembe yanakları ve mis gibi kokusuyla oynaşıyorum onunla öpüyorum öpüyorum öpüyorum.  Sonra kalkıyoruz ve birlikte kahvaltı hazırlıyoruz. Birlikte derken o genelde sadece omlet için yumurta çırpıyor ve ben de geri kalan her şeyi yapıyorum. Kahvaltı hazırlarken de bir takım cilveleşmelerimiz var. Birbirimizin ağzına ceviz vermeler falan filan….

Kahvaltıyı yapıp giyinmemiz en az 10’u buluyor. 10:30 gibi ipek kreşe gidiyor. Kreş evimize çok yakın yürüyerek dört dakika :))) onu bıraktığım gibi kendimi sahile atıyorum en az 1 saat yürüyorum. Son günlerde koşuyorum da artık. Benim için en büyük lüks bu! Çünkü sahile çıktığım her seferde ofise kapanmamış olduğum için mutluluk duyuyorum. Çünküüüüüü ofise kapandığım uzun yıllar boyunca en çok hayal ettiğim şeylerden biri buydu, sabah yürüyüşü.

Yürüdüm eve geldim duş aldım derken saat oldu 12 zaten. Bir keyif kahvesi içiyorum ve günlük işlere girişiyorum. Kendime göre bir düzen kurdum. Pazartesi temizlik. Salı pazar alışverişi. Çarşamba sadece bana ait. Perşembe çamaşır. Cuma ütü günü. Tabiiki bu ev işleri tüm öğleden sonramı almıyor. Ama İpek’i saat 15 gibi aldığımı düşünürseniz…. Çok da fazla zamanım olmuyor aslında. Hergün taze yemek yapıyorum mesela ve bunu İpek’i almadan halletmek istiyorum. Dışarıda bir işim oluyor. Ailem veya arkadaşlarım ile görüştüğüm oluyor. Çeviri oluyor tabi çalışıyorum da ben az biraz 😄 derken hooooppp saat 18 olmuş ve ihsan gelmiş.

Çok keyif aldığım bir şey daha var. Öğleden sonra, ev işleri bitince muhakkak makyaj yapıyorum ve üzerime güzel bir şeyler giyiyorum. Yani ben sokağa hiçbir zaman eşofmanla falan çıkmıyorum. Saçımı başımı muhakkak düzgün tutuyorum. Bunu en başında aynaya baktığımda kendimi güzel görmek için yani kendim için yapıyorum. Bunu neden söyledim? Bir çok blogda okuduğum gibi güzel giyinmeyi özlemiyorum. Tabiiki evde düğüne gider gibi dolaşmıyorum ama işin özü bence bir şeyler takmak veya sürmekten geçiyor. Inanın taktığınız minik bir küpe bile ruh halinizi etkiliyor.

Heh o çok keyif aldığım şey ne? Ihsan işten eve geliyor, temiz bir ev güzel yemekler ve güzel güler yüzlü bir eş buluyor. İşte yüzündeki o mutluluk hali beni besliyor. Önceden sürekli bir koşturma halindeydik ikimiz de. Konuşurduk ama sürekli bir işler yaparak birbirimizi takip ederdik. Bir saniye durup birbirimizin gözlerinin içine bakarak uzun uzun sohbet edemezdik çünkü bitkin düşerdik. Sürekli bir kaos içindeydik. Şuan o kaos yok ve ben o kaosu gerçekten hiç özlemiyorum. Fakat tabiiki özlediğim bir şeyler var.

Mesela kız arkadaşlarımı özlüyorum. Ofiste yoğunluktan delirmeyi değil ama dönen muhabbetleri özlüyorum. Işin özü ofis arkadaşlarımı özlüyorum yalnızca…. Bir de  masama bırakılan Japonya’dan gelen abur cuburları 🙂 O kadar bitti.

İstifa etmeyi düşünen, benim gibi kaostan delirmiş kendini kaybetmiş sürekli mutsuz ve agresif dolaşan annelere söyleyebileceğim tek şey şu. İşi bırakınca mutlu veya mutsuz olmak sizin elinizde. Ben doğum iznindeyken çok ama çok bunalmıştım ve son günleri iple çektim. Işe başlayıp nefes almak istiyordum. O zaman ile şimdi arasında büyük farklar var. Herseyden önce o zaman ipek ile 7/24 baş başaydım, onun da ötesinde şuan o zamanlara göre daha bağımsız ve daha kolay bakımı. Bir diğer fark da o zaman dizleri çıkmış eşofman ile akşamı bulundum çünkü zaten onu değiştirecek dahi zamanım olmazdı ya neyse… Şuan hayattan daha çok zevk alıyorum çünkü kendim için zamanım var ve her anı için şükür duyuyorum ve bence mutluluğun anahtarı elindekiler için mütesekkir olmak.

Ha tabii belki aradan birkaç ay geçer duygularım değişir, bakış açım değişir bilemiyorum. Mesela annem 2 yıl sonra, ipek kendi ihtiyaçları konusunda farkında ve dile getirebilir hale geldiğinde benim için bu hayatın çok sıkıcı olacağını düşünüyor.

Bilmiyorum ne diyebilirim ki yaşayıp göreceğim.

Dün çektiğim bir fotoğraf ile yazımı bitiriyorum. Hava çok güzeldi ve İpek’i alıp Pelite gittim. O Park’ta oynadı ben kahve içtim sonra ihsan bizi ordan aldı. Ipek mutlu anne mutlu baba mutlu… E daha ne olsun ❤️

image

Sevgiler ❤️❤️❤️

..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s