Miniklerle gezme 👣

Çocukla brunch – Kırkpınar Adı Bahçe

image

Doğum iznindeyken ofis arkadaşlarım kahvaltı organizasyonu yapmışlardı. Daha önceden işten ayrılan ama özlediğimiz arkadaşlar da geldiler. Uzun doğum izninin arasında arkadaşlarımı topluca görmek çok iyi gelmişti 💕

Çocuklu ailelerin rahat etmesi açısından özellikle burayı tercih etmiş arkadaşlar. Tercih sebebi yeşillik bir ortamda çocuk parkının da olması. Çocuk parkı küçümsenmeyecek kadar büyüktü. Babalar çocukları alıp parka götürdüler, biz anneler de kahvelerimizi yudumlayarak sohbet edebildik.

Çocuklu aileler bir araya geldiğinde sohbet etmek çok zor oluyor. Buluşmalarda sohbet, dur-düşeceksin-atma onu-bana ver annecim- hayır buraya gel-oraya gitmek yok şeklinde uyarı cümleleri ile bölünüp duruyor. Çocukları oyalayacak bir şeylerin olması buluşmaların daha verimli geçmesini sağlıyor.

Bol sayıda mama sandalyeleri de var 🙂 çocuk parkı olduğu için çocuklu aile çoktu. Herkese yetecek kadar mama sandalyesi vardı.

Diğer taraftan bir kaç olumsuz eleştirim de var. Kahvaltı tabakları çoook zengin çeşitli değildi ama ücretler makuldü. Ve maalesef personel yetersizdi. Canla başla siparişlere yetişmeye çalışıyorlardı ama sayı olarak azlardı.

Ben zaten Kırkpınar’a aşığım. Bence emeklilikte yaşamak için ideal bir yer. Çok küçükken amcamlar bir dönem orada yaşamışlardı. Bahçe içinde şirin bir evleri vardı. Belki o zamanlardan gelen sevgi, şuanda Kırkpınar’a daha olumlu bakmama sebep oluyor… Ama gerçekten İstanbul’a hem uzak hem yakın harika bir kaçamak alternatifi… çocuklu veya çocuksuz ♫

Bol gezmeli, neşeli günlere ♡

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s