Çalışan anne, Ben..., Ev düzeni

ihbar süresi sıkıştırır (~_~;)

IMG_4407

Şu tarih itibariyle buradaki/ofisteki arkadaşlarımla vedalaşmama tam 3 hafta kaldı. 15 iş günü. Bugünü saymazsak 14 🙂

Sanki hayatımdaki bir takım “dış güçler” pusuya yatmış işten çıkmamı bekliyor gibi.

Örneğin temizlikçimiz su kaynatıyor. Şimdi, durumum şöyle; her hafta pazartesi günü gelip temizlik-ütü yapan yardımcım çok güvenilir bir kız. Ben kendisinin yüzünü görmeyeli aylar oldu. Ben işteyken gelir, işini yapar ve gider. Geçen hafta bildiğiniz su kaynatmaya başladı. Biz onunla çalışmaya başladığımızda evi bana çok yakındı fakat sonra Gebze’ye taşınmak zorunda kaldı, o beni ben de onu bırakmak istemediği için şuan Gebze’den gelip gidiyor. Kızımı bırakamıyorum, gitmek çok zor oluyor falan filan baya bir şikayeti var. Eğer işten ayrılacak olmasaydım dehşet panik haldeydim şuan. Bir daha güvenilir birini bulacaksın, evin düzenini anlatacaksın… ooohhoooo. Ama şuan çok rahatım. Kuvvetle muhtemel iki hafta içinde beni bırakacak. Bu saatten sonra istediğim gibi temizlik yardımcısı arayabilirim. Evde başında durma lüksüm var ya 🙂

Geçen hafta ipoku kreşten almaya ben gittim. Normalde ihsanın aldığı saatten bir 45dk daha geç gittim – mecburen. İpek’i ağlarken buldum. Okul müdürü demesin mi “saat 6’ya kadar iyi duruyor, ondan sonra huysuzlanıyor, siz 6’da alın. Nasıl tepem attı anlatamam. Kreş 7’ye kadar açık mı açık. Bütün gün duran çocuk son 1 saatte huysuzlanıyor olabilir ama öğretmenin görevi nedir acaba? Huysuzlanmasını anlıyorum ama benim çalıştığımı bilirken çocuğu gel erken al ne demek? İşten ayrıldıktan sonra böyle bir imada ikinci defa bulunursa cevabı yapıştırmakta hiç çekinmem. Çünkü neden? Çok kafam atarsa kızı kreşten alma alternatifim var. Bu arada bu ilk değil, müdürün birkaç tane daha olayı var buna benzer. Böyle giderse konuşmam gerek. Öğretmenimiz iyi de…

Kilo alıyorum! Hamilelik kilolarımı çooook güzel eritmiştim ama masa başında oturmaktan, arkadaşlarımın ikramlarından, yemekhanedeki ustanın dehşet lezzetli yemeklerinden sebep, kilo almaya başladım. Bir an önce yürütüşlere başlamam şart!

Sabahları uyanıyorum ve hava hala karanlık. Bu ne demek! Kış geliyor demek. Karanlık sabah demek ipek daha fazla uyumak isteyecek demek. İşten çıkmasaydım ipek sabahları biraz daha uyumak için daha kötü ağlayacaktı çünkü hala gece olduğunu sanacaktı. En sevindiğim şey bu. ipokum canı ne zaman isterse o zaman uyanacak. Uyku için bize yalvarmayacak.

Buzluktaki yemek stoklarım eriyor. Ya oturup saatlerce yemek yapmam ve dondurmam lazım. Ya da kayınvalidemi daha sık ziyaret etmemiz lazım. Ayrıca dondurulmuş yemek yemek istemiyorum artık. Ailem ve kendim için taze sebzeler – salatalar hazırlamak istiyorum.

27 Eylül’de kocişimin okulu başlıyor. Kendisi Bilgi Üniversitesi’nde MBA yapıyor ve bu 3. dönemi. Bu dönem okula konsantre olup  şuana kadar koruduğu 4,0’lık ortalamayı devam ettirip mezun olması önemli. Ben de tam destek ful destek buradayım.  

İşte böyle (´・_・`)

Evren beni işi bırakıp domestik hayata geçmem için çağırıyor sanki

Veya ben bu niyete girdiğim için her şeye bu açıdan bakıyorum

Her şekilde bir gerçek var

12 Eylül’ü iple çekiyorum

Artık günün 13 saatini evden uzakta geçirmek istemiyorum (~_~;)

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s