Ben...

5.yılımız…evlenme teklifi

Bugün bizim beşinci evlilik yıldönümümüz

❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Bugünün şerefine evlenme teklifi hikayemi paylaşmak istiyorum.

Benimki tam olarak bir keklenme hikayesi.

Biz ihsanla süper düper eğlenen sevgililerdik. Evlilik fikri ikimizin de odak noktası değildi ama hayatımızın sonuna kadar birlikte olmak istediğimize emindik.

Dürüst olacağım, sevgililer günü için bir beklenti içine girdim. Evlenmeyi amaç edinen bir tip asla olmadım ama ilişkimizde o hava vardı. Sevgililer gününü iple çekiyordum. Hem de o yıl cumartesi gününe geliyordu. Ne kadar uygun bir zamanlama!

Sevgililer gününden bir hafta önceki Cuma günü, işten çıktık arabada gidiyoruz, ,ihsanı çok yakın bir arkadaşı aradı. Ben de yan koltukta telefonumla oynuyordum ama konuştuklarını kısım kısım duyabiliyordum. Arkadaşı şunu dedi “düğün yeri için mekan geziyoruz, yarın da Galatasaray adasına gidip yemek yiyeceğiz siz de gelin” ihsan da arkadaşına tamam dedi. Detayları da konuştuk. İhsan, rezervasyona ikimizin de adını ver dedi. Belki orada şüphe duymalıydım ama umursamadım.

O cumartesi günü geldi. Sabahtan buluştuk ve bütün gün beraberdik. Akşamına da bebek tarafına geçtik. Suada vapurunun kalktığı iskeleye geldik ama kimse yok. Biraz bekledik. Sonra arkadaşımız ihsanı tekrar aradı “biz trafiğe takıldık, siz geçin başlayın, geç geliyoruz”

Adaya geçtik, masamıza oturduk ve şarap seçtik. İhsan yemek de sipariş edelim dedi karşı çıktım. Ayıp dedim bekleyelim dedim çok açım dedi ve yemeklerimizi de sipariş etti. Ben rahatsız hissettim, arkadaşlarımızı beklememiz gerektiğini düşünüyordum, biraz söylendim. Ayıp ediyoruz derken bana baktı, bir süre sadece baktı ve şunu dedi “eda kimse gelmiyor”

Önce jetonum düşmedi ama sonra cebinden bir zen kutusu çıkarınca başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Kısa ama çok çok çok güzel bir konuşma yaptı, ağlamaya başladım. Yerimden fırladım ve kalkıp yanına oturdum. Sarıldım öptüm öptüm. Eli havada yüzükle öylece kaldı. Eeee dedi kabul ediyor musun? Parmağımı uzattım yüzüğü taktırdım ve yapabileceğim en büyük öküzlüğü yapıp “parmak ölçümü bilmiyor muydun, niye ayarlatmadın yarın da Pazar yaptıramam” dedim

Evet zaman zaman çok kaba olabilirim. Elimde değil ağzımdan çıktı L

Pazartesi yaptırırız dedi ama pazartesi işe gideceğiz demedim, onu yuttum, içimde tuttum ama yüzük gerçekten çok çok çok boldu. Benim ölçüm 10, yüzük 16 idi.

Biliyorum bunu şuan anlatarak daha da batırıyorum kendimi o yüzden kesiyorum.

Yemeğimizi yedik, ordan çıktık başka bir yerde pasta yedik ve devamı da bana kalsın

Hayatım boyunca unutamayacağım harika bir geceydi.

Sevgililer gününü beklediğimi tahmin ettiği için bir hafta öncesini seçmiş. 7 şubat 2009!

Nisanda sözlendik

Mayısta nişan

25 Temmuz 2009 ise düğün

Ve üstünden 5 yıl geçmiş

50. yılımızı da kutlamak dileğiyle…

IMG_4004.JPG

Reklamlar

“5.yılımız…evlenme teklifi” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s